Dětská hřiště

zpět

Zahrada není je místem odpočinku, ale i místem aktivní zábavy. Zvláště pro děti je kus zeleně, bezpečně chráněný před koly automobilů, ideálním prostředím ke hře. To vědí nejen rodiče, ale i představitelé měst a obcí, kteří do svých rozhodnutích čím dál častěji prosazují zřizování veřejných dětských hřišť.

hřiště


Při plánování je třeba brát v úvahu, komu všemu bude hřiště sloužit, jak velká má být jeho kapacita a kde bude hřiště umístěné. Jiné nároky si klade herní prvek umístěný do soukromé zahrady, kde ho využívají maximálně sourozenci se svými kamarády, jiné parametry musí splňovat hřiště umístěné v parku. Na veřejných prostranstvích jsou hřiště velmi zatížena. Střídají se na nich malé děti i mládež, mohou se stát i cílem vandalů. Proto je třeba jeho konstrukci uzpůsobit velké zátěži tak, aby herní prvky odolaly silnému opotřebení.

hřiště


V zahradě by volbu prvků měli rodiče přizpůsobit zájmům a věku dítěte. Pokud pořizujete hřiště již dětem školního věku nemá cenu uvažovat o houpadlech a pískovišti, které jsou naopak velmi oblíbená u předškoláků. Mladší děti ocení závěsnou houpačku, věž se skluzavkou, hrací domek, kreslící tabuli. Pro starší děti jsou zase vhodné šplhací sestavy, prolézačky a hrazdy. Dětská hřiště Jungle gym obsahují sestavy, které lze díky modulům dále rozšiřovat. K jednoduché věži se pak skluzavkou snadno připojí houpačka, šplhací stěna nebo pohyblivý můstek. Jungle gym je značkou, která potěší nejen děti, ale hlavně rodiče, protože díky atraktivní nabídce, mnoha variacím a snadné montáži umožní příjemně strávit společný čas.

hřiště


Samostatnou kapitolu tvoří skluzavky. Každý rodič často přemýšlí, čím udělat své ratolesti největší radost. Přestože je na trhu ohromná nabídka různých panenek, robotů, autíček na ovládání a jiných technicky dokonalých hraček, přesto možná největší radost udělá obyčejná plastová skluzavka. Skluzavky mají v dětském světě široké využití zahradě využití. Dají se umístit do dětského pokojíčku a ranní vstávání a slézání z palandy se rázem stane zábavou. Hlavní místo však mají na zahradě. Díky skluzavce se z jednoduché dřevěné konstrukce rázem stane nedobytná pevnost. Skluzavka nahradí schůdky nebo rampu, umožní rychlou jízdu a spoustu legrace.

hřiště


Skluzavky jsou vyráběné v rozmanitých barvách a v několika délkách. Je tak možné zvolit takovou, která svým odstínem zpestří dětské hřiště nebo se naopak sladí s okolím. Při volbě skluzavky dejte dobrý pozor na zvolený materiál, z něhož je tato hračka vyrobena. Laminátové skluzavky jsou sice mohutnější a pevnější, svou cenou však až pětinásobně převyšují skluzavky plastové. Masivní provedení skluzavek musí odpovídat vysokému zatížení hřišť v parcích nebo školách. Do soukromých zahrad postačí plast, který je dobře omyvatelný, tvarově stálý, trvanlivý, který výrazně nepřijímá teplotu okolí. Naproti tomu plechové skluzavky se v horkých letních dnech rozpálí a pohyb na nich může být pro dítě nepříjemný až nebezpečný. Díky různým délkám lze zvolit výšku opěrné konstrukce a umožnit tak správný spád do písku nebo vody. A právě bazén je dalším místem, kam skluzavka často míří. Příjemné osvěžení v letním parnu využijí jak děti tak rodiče. Skluzavka je zkrátka dárkem pro celou rodinu.

Ing. Vladimíra Horáková; VLADEKO spol.s r.o. ; www.junglegym.cz; www.vladeko.cz


Komerční sdělení


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz