Dětské hřiště na vaší zahradě

zpět

Každý, kdo má doma malé dítě ví, jak je důležité ho co nejvíce zabavit. A to platí nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Pokud navíc máte možnost vlastní zahrady, pak vám nic nebrání v tom udělat svým dětem na zahradě dětské hřiště. Nejde jen o praktickou věc, ale také o významný doplněk vaší zahrady. Je jen na vás, co všechno svému dítku pořídíte a jak bude v konečné fázi hřiště vypadat. Hodně záleží na prostoru a také finančních možnostech.

Důraz na bezpečnost
Dětské hřiště na zahradu by mělo obsahovat pískoviště, houpačku a pak podle možností také domeček se skluzavkou. Samozřejmě můžeme doplňovat o další prvky, jakými jsou různé prolézačky, posezení pro děti či zahradní dětskou houpačku. Velmi oblíbené jsou zejména dětská hřiště se skluzavkou, která by rozhodně neměla chybět. Skluzavka je mezi dětmi dokonce více oblíbená, než houpačka. A samozřejmostí je pískoviště, bez kterého by to nešlo už vůbec. Děti písek milují a dokážou si na něm hrát hodně dlouho. Můžete zvolit buď plastové pískoviště, které se však více hodí na terasu nebo na balkón, ideální je však dřevěné pískoviště, které je pro dítě bezpečnější a také více odolné.

Dětské hřiště zhotovené z kvalitního materiálu, ideálně masivu, vydrží několik let. Snadno jej tedy využije i více dětí, které mají mezi sebou věkový rozdíl několik let.

Domečky na několik způsobů
Děti milují domečky, do kterých se mohou schovávat, a které zároveň slouží jako opěrka klouzačky. Uvnitř domečku si mohou hrát, po žebříku vylézt na klouzačku a sjet dolů. Je to velká zábava a dobrodružství. Navíc domečky jsou velmi praktické, obzvlášť ty dřevěné. V zimě do nich můžete uložit například hračky na pískoviště. Pokud dáváte přednost kvalitnímu a odolnému materiálu, pak zvolte dětské dřevěné hřiště, které splňuje ty nejlepší vlastnosti.

Kvalitní plastové pískoviště potěší
Dopřejte svému dítěti pestré herní prvky pro dětské hřiště, aby mělo dostatek prostoru a vyžití. Levnější alternativou je plastové dětské hřiště, které je však také méně odolné. Plastové prvky mohou snáz prasknout. Je tedy třeba o ně více pečovat a zejména v zimě je chránit před mrazy a sněhem. Plastové pískoviště snadno složíte do garáže, stejně tak klouzačku i domeček.

Další možností je kombinace různých materiálů, tedy plastových, dřevěných i kovových prvků.

Výhody dětského hřiště na zahradě
Vhodně zvolené dětské hřiště je navrženo a konstruováno tak, aby si dítě mohlo bezpečně hrát a také mělo dostatek pohybu. Dítě si tak tříbí své dovednosti. Pro dítě je to tedy skvělá příležitost, jak se zdokonalit v lezení po žebříku, naučit se samo houpat na houpačce, dělat bábovky a mnoho dalších aktivit.

Odpočívejte společně
V neposlední řadě jde o esteticky zajímavý doplněk vašeho exteriéru, který se bude na zahradě krásně vyjímat. Pískoviště, klouzačku, domeček a houpačku oceníte také v případě, že rádi relaxujete na zahradě. Děti se tak krásně zabaví a vy můžete v klidu odpočívat. Na své si přijdou chlapci i děvčata. Můžete si zvolit houpačku s klouzačkou a prolézačkou, ale také kombinaci se dvěma klouzačkami, a dokonce i houpačku se stříškou dle libosti.

Snadná montáž
Obavy nemusíte mít ani z montáže dětského hřiště. Ta dnes prošla takovým vývojem, že se dnes setkáme s velmi snadno sestavitelnými konstrukcemi. Pokud si však nevíte rady, je vhodné nechat si hřiště smontovat od odborníků. Nejdůležitější je zejména bezpečnost vašich dětí, na kterou je třeba klást zvýšené nároky. Každé správné hřiště by mělo mít zejména certifikaci. Bezpečnost je důležitější, než striktní držení se módních trendů. Moderní design má samozřejmě také svou váhu.


alt. text


Zdroj: www.nabytek-forliving.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz