Dieta podle krevních skupin: 2. díl – Pokud máte krevní skupinu A, je pro vás vhodné vegetariánství!

zpět

Pokud máte krevní skupinu A, patříte mezi lidi, kteří se nemusí obávat vegetariánství! Vaše krevní skupina se vyvinula v dobách, kdy se lidé usadili a začali si pěstovat své potraviny na poli. Váš ideální jídelníček bude bohatý na obilné výrobky, ovoce, zeleninu a luštěniny. Omezit byste měli živočišní produkty.

Nositelé krevní skupiny A jsou podle teorie této diety potomky prvních zemědělců. Díky tomu si můžete dopřát ve větším množství obiloviny obsahující lepek, kterých konzumace je pro většinu krevních skupin nevhodná. Na pšenici a především bílou mouku byste si však přesto měli dávat pozor a omezit je. Vhodná je pro vás většina potravin rostlinného původu, není toho moc, čemu se z této kategorie potřebujete vyhnout. Velmi vhodná je pro vás vegetariánská strava a když už musíte jíst maso, měli byste ho alespoň omezit a pečlivě vybírat, který druh si dopřejete. Těžce stravitelné jsou pro vás rovněž mléčné výrobky.

Maso
Masu by se měli „áčka“ pokud možno vyhýbat. Vegetariánským jídelníčkem rozhodně nic nezkazíte! Pokud si maso nemůžete odepřít, měli byste ho alespoň omezit a konzumovat ho jenom příležitostně. Druhy vybírejte pečlivě – hodí se pro vás především kuřecí, krůtí a rybí maso. Červené maso vylučte úplně. Pro vaši krevní skupinu je vhodné použít místo masa sójové výrobky.

Mléko a vejce
Mléčné výrobky jsou pro vás těžce stravitelné a měli byste je výrazně omezit. Prospěšné jsou pro vás pro vás jenom kysané mléčné výrobky – jogurty, kefír, kysaná smetana. Můžete si dovolit také kozí mléko. Sýry můžete nahradit sójovým sýrem tofu. Vejce jezte s mírou.

Obiloviny a luštěniny
Co se týče obilovin a luštěnin, „zemědělci“ s krevní skupinou A se nemusí příliš omezovat. Luštěniny jsou pro vás vynikajícím zdrojem bílkovin, můžete jíst všechny druhy. To samé platí i o obilovinách a pečivu. Pozor jenom na bílou pšeniční mouku – ta není zdravá pro nikoho!

Zelenina, ovoce a ořechy
Zeleninu a ovoce jezte ve velkém množství, vhodné jsou pro vás prakticky všechny druhy. Omezit byste měli jenom mango, pomeranče, brambory, rajčata, papriku, zelí a lilek. Zvláště zdravé jsou pro vás česnek, cibule, mrkev a zelená salátová zelenina. Z ovoce pak lesní plody, švestky a fíky. Nezapomínejte jíst dostatek zeleniny v čerstvé formě. Důležitým zdrojem bílkovin a energie jsou oříšky a semínka, zařaďte je do jídelníčku.

Nápoje
Pijte především bylinkové čaje a zelený čaj. Můžete si dopřát jeden šálek kávy denně, povzbuzuje to činnost žaludku. Černý čaj se pro vás nehodí. Z alkoholických nápojů je pro „áčka“ lepší víno než pivo a destiláty. Velmi prospěšné je především červené víno, které má příznivý účinek na srdce a cévy.

Náchylnost k nemocem
Krevní skupina A je náchylnější ke kardiovaskulárním nemocem, rakovině a cukrovce. Citlivější je také trávící a imunitní systém. Předejít nemocem můžete upřednostňováním rostlinné stravy. Co nejvíce potravin zařazujte do jídelníčku v čerstvé formě a upřednostňujte stravu v bio kvalitě.

Jak zhubnout?
Nositelé krevní skupiny A se zbaví nežádoucích kilogramů stravou bohatou na zeleninu. Pokud chcete zhubnout, vylučte z jídelníčku maso a mléko a dopřávejte si výlučně rostlinnou stravu. Pozor však na bílou pšeniční mouku a fazole! Co se týče pohybu, hodí se pro vás hodí klidnější a pomalejší formy – především jóga a různé druhy relaxačních a dechových cvičení.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz