Dieta podle krevních skupin: 3. díl – Máte-li skupinu B, jste čistokrevný masožravec!

zpět

Nositelé krevní skupiny B jsou prý potomky asijských kočovníků. Pokud máte tuto poměrně vzácnou krevní skupinu, vaše trávení a imunitní systém jsou silné a hravě si poradí s těžšími druhy masa i s mléčnými výrobky. Vyhýbat byste se však měli obilovinám obsahujícím lepek.

Krevní skupina B je prý evolučně poměrně mladá. Vyvinula se v Asii, kde je dosud její výskyt nejvyšší na celém světě. Do Evropy se pravděpodobně dostala až v prvním tisíciletí našeho letopočtu s kočovnými nájezdníky.

První nositelé krevní skupiny B byli nomádi, kteří kočovali z místa na místo se svými stády. Živobytí získávali od svých zvířat a rostlinná část jejich stravy byla omezená.

Lidé s touto krevní skupinou mají díky tomu metabolismus přizpůsobený trávení masa a také mléčných výrobků, které dělají většině ostatních skupin potíže. Můžete jíst různé druhy zeleniny a rýži, ale vyhněte se obilovinám a luštěninám.

Mléko a vejce
Krevní skupina B snáší mléko a mléčné výrobky nejlépe ze všech. Můžete si je proto dopřávat i ve větším množství. Hodí se pro vás prakticky všechny druhy mléčných výrobků, různé sýry kromě plísňových, ve větším množství si můžete dopřávat také vajíčka. Zvláště prospěšný je pak čerstvý sýr a jogurty.

Obiloviny a luštěniny
Nehodí se pro vás pšenice, žito, pohanka a kukuřice. Nahraďte je rýží, jáhly a ovsem. Pozor na chléb a pečivo, omezte je. Váš organismus špatně tráví potraviny obsahující lepek. Z luštěnin vylučte čočku a fazole, ostatní výrazně omezte. Nehodí se pro vás ani sója a sójové produkty.

Zelenina, ovoce a ořechy
Omezte oříšky a semínka, především pak arašídy, slunečnici a sezam. Ze zeleniny se nehodí rajčata, avokádo ani olivy. Velmi vhodná je pro vás naopak zelená listová zelenina. Z ovoce se pro vás velmi hodí ananas, banány, brusinky a švestky. Jíst však můžete všechny druhy kromě kokosu. Ovoce jezte pravidelně.

Maso
„Béčka“ mají metabolismus přizpůsobený pro zpracování živočišní stravy, proto si můžete dovolit i těžší druhy červeného masa, třeba hovězí nebo zvěřinu, vepřové jen omezeně. Většinu druhů masa můžete konzumovat bez obav, vyhněte se však kuřecímu – pro vaši krevní skupinu je zcela nevhodné. Hodí se pro vás i ryby, ale vyhnete se darům moře.

Nápoje
Místo limonád a perlivých minerálek pijte raději zelený nebo zázvorový čaj. Občas si můžete dopřát kávu. Z alkoholických nápojů můžete pít s mírou pivo a víno, ale vyhněte se destilátům.

Náchylnost k nemocem
Vaší silnou stránkou je imunitní systém. V porovnání s ostatními krevními skupinami jste odolnější vůči civilizačním nemocem. Máte však sklon k autoimunitním onemocněním, jako je například roztroušená skleróza, a také k chronickému únavovému syndromu a virovým nákazám. Prospěšná je pro vás lékořice, ženšen a zázvor.

Jak zhubnout?
Při redukční dietě by se měly „béčka“ zaměřit na živočišní produkty a zeleninu. Prospěje vám strava bohatá na živočišní bílkoviny, například vajíčka, játra nebo libové červené maso. Vyloučit byste měli pšenici, kukuřici, luštěniny, semínka a oříšky. Z cvičení jsou pro vás vhodné ty typy, které kombinují intenzivní zátěž s vytrvalostí – například jízda na kole, posilování, tenis nebo turistika.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz