Dieta podle krevních skupin: 5. díl – krevní skupina AB

zpět

Jste nositeli krevní skupiny AB? Tato nejvzácnější krevní skupina je zároveň evolučně nejmladší. Váš jídelníček by měl být kombinací skupiny A a skupiny B. Můžete si dovolit obilné výrobky i mléko a vejce. Musíte si však dávat pozor na živočišní tuky!

Krevní skupina AB vznikla ze všech skupin nejpozději. Její vznik se pravděpodobně datuje až do dob na začátku našeho letopočtu. Nositelé skupiny AB jsou potomky nomádů smíchaných s usedlými zemědělci. Jste jediná krevní skupina, které prospívají současně cereálie a mléčné výrobky – ale pozor, jenom ty nízkotučné! Vhodné jsou pro vás rovněž vejce, zelenina a některé druhy masa. Vyhnout byste se měli především živočišným tukům. Nevhodné jsou pro vás těžší druhy masa, tučné mléčné výrobky a některé luštěniny.

Maso
Skupina AB si může dovolit maso, ale jenom některé druhy a v menších porcích. Nejvhodnější pro vás skopové nebo jehněčí, krůta a králík. Vyhněte se hovězímu a vepřovému, nehodí se pro vás ani kuřecí. Živočišní tuky jako slanina a sádlo jsou zcela nevhodné. Nejezte ani uzené maso. Vhodná je pro vás většina mořských ryb – tuňák, treska, makrela nebo losos.

Mléko a vejce
Vynikající jsou pro vás zakysané mléčné výrobky! Jezte hodně jogurtů a pijte kefírové mléko. Vhodné jsou i sýry, ale dejte přednost těm s nižším množstvím tuku. Dobrý je třeba balkánský sýr nebo nízkotučný tvaroh. Nehodí se tučné mléčné výrobky, plnotučné mléko a plísňové sýry. V rozumném množství si můžete dopřávat vajíčka a výrobky z nich.

Obiloviny a luštěniny
Lidé s krevní skupinou AB si mohou dovolit pravidelně jíst obilné výrobky, chléb a pečivo. Běžnou pšenici však konzumujte jen v menším množství, dejte spíš přednost jiným obilovinám – pšenici špaldě, žitu nebo ovsu. Můžete je jíst v jakékoliv úpravě. Hodí se pro vás také rýže a jáhly. Vyhněte se kukuřici. Luštěniny jezte v rozumném množství, nejlepší jsou pro vás čočka, fazole a sójové produkty, hlavně tofu.

Zelenina, ovoce a ořechy
Zeleninu jezte ve velkém množství, hodí se pro vás většina druhů. Zvláště dobrá je listová zelenina a česnek. Omezte však papriku. Prospěšné pro vás budou mořské řasy. Do jídelníčku zařaďte hodně ovoce, opět si můžete vybírat téměř ze všech druhů – kromě manga, pomerančů, banánů a kokosu. Výborné je pro vás hroznové víno, ananas a citrony. Z oříšků jsou pro vás vhodné hlavně arašídy.

Nápoje
Lidé s krevní skupinou AB si mohou v klidu dopřávat kávu i červené víno – mají na vaše tělo pozitivní zdravotní účinky. Vhodný je i zelený a bylinkový čaj, vyhněte se černému čaji. Nepijte destiláty a limonády.

Náchylnost k nemocem
U krevní skupiny AB je slabší kardiovaskulární systém, proto se vyhýbejte tučným jídlům. Máte poměrně nízkou hladinu žaludečních kyselin, proto můžete pít kávu. Udržujte si vysoký přísun vitamínu C, je to antioxidant a chrání vás před rakovinou, ke které má skupina AB o něco vyšší sklon než ostatní. Potřebujete taktéž posílit imunitní systém, vhodný je bylinný čaj z Echinacey.

Jak zhubnout?
Ze stravy vynechte většinu masa, fazole, pšeničné produkty a semínka. Po všech těchto potravinách přibýváte na váze. Do jídelníčku místo toho zařaďte velké množství zeleninových jídel. Ze sportů a cvičení jsou pro vás vhodné ty s mírnou zátěží organizmu, například plavání.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz