Dívčí válka, Čechovo prozatímně osvobozené divadlo

zpět

autor: František Ringo Čech
Hrají: František Ringo Čech, Uršula Kluková, Jaroslav Sypal, Petr Martinák, Milan David, Pavel Novotný, Martha Olšová, Klára Vajshaplová

Představení Dívčí válka je nejnavštěvovanější divadelní komedie všech dob pojednávající o věčném boji mezi muži a ženami v podání Čechova prozatimně osvobozeného divadla.
Jiráskovy Staré pověsti české zná každý z nás. Ovšem ne všechno, co Jirásek napsal musí být pravda!
Tato hra je toho důkazem. Dívčí válka Františka Ringo Čecha je úsměvná parodie na tuto známou pověst.
Autor sám o této komedii říká: "Dívčí válku jsem psal - tak říkajíc - českému národu "na míru", jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká (erotika, politika). Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice".

Děj začíná na veselohru dosti neobvykle a sice pohřbem kněžny Libuše. Kníže Přemysl, kolísající mezi smutkem po ztrátě milované ženy a zároveň radostí nad nově nabytou svobodou, se stává terčem útoků vdavekchtivé a ctižádostivé Vlasty. Ta by ráda zastoupila kněžnu Libuši v její pozici a s pomocí intrik proto udělá vše možné.
Přemysl však nemá naprosto v úmyslu jejím nástrahám podlehnout a jeho pozornost se obrací jinam a to je jeden z klíčových podnětů pro přípravu války - tedy v tomto případě dívčí - protože také ženy jsou svým určitým způsobem ješitné...

26.8.11 19:00 (Pá) Přírodní amfiteátr Loket, Zámecká 67, Loket
2.9.11 20:00 (Pá) letní kino HOUŠTKA, Stará Boleslav
8.10.11 19:00 (So) Divadlo U Hasičů, Římská 45, Praha, Praha

Zdroj: www.ticketportal.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz