Dlouhé vlasy, největší ozdoba žen

zpět

Vlasy u žen znamenají mimo jiné také způsob, jak zaujmout, zalíbit se, a často jsou dokonce přímo prostředkem ke svádění mužů. A pokud jde o vlasy dlouhé, svůdnost platí dvojnásob. Pokud tedy zvládnete dostatečnou péči, není důvod, proč je nemít taky.

Jsou sexy a hravé, a navíc je s nimi mnohdy méně práce než s těmi krátkými, které se musí gelovat, tužit, lakovat, natáčet...

Dlouhé vlasy jsou tím nejklasičtějším a také nejosvědčenějším stylem. Jsou krásné, přirozené, a navíc se s nimi dá vykouzlit nekonečné množství variací od ohonů, přes splétané copy až po drdoly, vždy dle účelu a příležitosti. Navíc působí něžně žensky, což se mužům samozřejmě zamlouvá.

Důležité je ale myslet také na jejich péči. O dlouhé vlasy je třeba se starat, a to vás může stát nejen čas ale i peníze.

Na rozdíl od krátkého rozcuchu, dlouhé vlasy potřebují občasné použití masek, balzámů a kondicionérů.

Označení hloupá blondýna, temperamentní rusovláska, přátelská brunetka či tajemná černovláska jsou již světu notoricky známé, a stejně často můžeme slyšet, že krátké vlasy vyjadřují nezávislost a energičnost, zatímco ty dlouhé jsou zas symbolem plodnosti a ženskosti.

Dlouhé vlasy především sedí plnoštíhlejším typům a typům s kulatým obličejem, neboť opticky zeštíhlují. Také jsou vhodné pro ženy, které otravuje vlasy každé ráno dlouze upravovat, ovšem připlatit si za kvalitní šampon, kondicionér či výživnou kúru jim potíž nečiní. Dlouhé vlasy také perfektně sedí k výrazným rysům obličeje, neboť celkový dojem zjemňují. Sportovním postavám pak dodávají ženskost, která také není nikdy k zahození.

Naopak ne příliš vhodné jsou dlouhé vlasy pro jemné typy, ženy které používají výrazný make-up, pro ty, které si barví vlasy asi stejně často jako si mění ponožky, ty, které se vyžívají v tunách stylingových přípravků, ale i pro ty, které mají vlasy příliš jemné nebo náchylné k poškození.

Pokud jste právě zatoužila po dlouhých kadeřích a nechce se vám čekat roky než vám narostou, není nic snadnějšího, než si zajít do odborného salonu a nechat si je prodloužit. Prodlužování je dnes již běžnou záležitostí a nějaký ten odborník z této oblasti se jistě najde i ve vašem městě.

Co se týče procesu prodloužení vlasů, je to jednoduché. Váš vlastní vlas je prodloužen umělým nebo pravým vlasem za pomoci keratinu, látky, která je obsažena v molekulární struktuře vlasu. Dojde tak k přirozenému splynutí vlasů vlastních a přidaných. Metoda je to bezbolestná a rychlá, ovšem, jak už říkávala moje babička, každá paráda něco stojí. A tahle vás přijde průměrně na 20 až 30 tisíc korun.
Výsledek ale nejspíš stojí za to, prodloužení vlasů si pochvalují celebrity jako například Dara Rolins, Victoria Beckham, Keira Knightley, Simona Krainová, Agáta Hanychová či Kateřina Hrachovcová.

Dlouhé vlasy jsou krásné a sexy, a třebaže vám posměváčci připomenou oblíbené "dlouhé vlasy, krátký rozum", nic na ně nedejte a svou chloubu si rozhodně nenechte ostříhat.

Pokud jde o úlohu vlasů v historii, už u našich prapředků hrály důležitou roli v oblasti sexuální přitažlivosti. Žena, která měla kvalitní, zdravé vlasy, byla také schopna sehnat si dostatečné množství potravy, a tudíž bude i schopna postarat se o budoucí potomstvo. U mužů pak vlasy dokazovaly jejich lovecké schopnosti, neboť bohatost stravy se přímo odráží na kvalitě vlasů.

Dnes si sice vlasy s obživou do takové míry nespojujeme, ovšem stále pro zůstávají důležité a vždy chceme aby byly krásné a zdravé. To, jak jsme na tom s obstaráváním potravy z nich sice nejspíš nepoznáme, ale to nakolik o své tělo pečujeme a jak se o sebe staráme, to určitě ano.

Tip: Značka Loreal Professionnel nabízí kompletní profesionální vlasovou péči. Vyzkoušejte.Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz