Dlouhý a krátký krk - jaké triky na ně platí?

zpět

Příliš dlouhý krk může být sice krásnější než krátký, ale představte si ho v kombinaci s hubenou hrudí, v tu chvíli zjistíte pravý opak. Jste-li majitelkou příliš předlouhé šíje snažte se na ni příliš neupozorňovat a zahalte ji alespoň částečně. Velmi elegantní variantou může být obyčejný rolák a střední délka vlasů. Ani ženy s krátkým krkem, to však nemají jednoduché. Mohou být sice štíhlé jako proutek, ale nezmění to fakt, že celkový dojem je ten, že jejich hlava jakoby rostla přímo z ramen. Abyste vylepšila celkový dojem a vypadala více žensky, oblékejte se do špičatých výstřihů, rozhalených košil či rozepnutého svetříku, to vám krk opticky prodlouží. Naopak dávat na krk různé náhrdelníky nebo jiné šperky vám krk rozhodně neprodlouží.

Co sluší dlouhému krku?
- Lichotí vám střední délka vlasů.
- Opticky vám pomůžou roláky, pánské košilové límce, stojáčky, noste kapuce, to je to pravé pro vás.
- Šperky upnuté ke krku, jako například obojek z perel, vám krk zkrátí.
- Noste těsně uvázané šály, šátky i šálky.

Dlouhý krk je erotickým symbolem. Povšimněte si, že u mnoho kreseb se kreslí ještě delší, než ve skutečnosti je. Vzpomeňte si na královnu Nefertiti i ta měla nepřirozeně dlouhý krk. Ve starém Egyptě se totiž novorozeňatům již při porodu krk drasticky natahoval. A nejen v Egyptě prodloužený krk byl symbolem krásy i dívky z oblasti jižní a východní Afriky, například kmenů Zuluů a Masajů, si krky úmyslně prodlužovaly. A do dnes prodlužují pomocí stříbrných kruhů, které si postupně během života přidávají a přidávají. Velmi dlouhý krk je pro ně znamením velké krásy. I když kruhy zatěžují hlavu a deformují klíční kosti, je to pro ně součást jejich těla. Kdyby však kruhy odstranily, tenký krk by se pod těžkou hlavou zlomil.

Co sluší krátkému krku?
- Čím hlubší si můžete dovolit výstřih, tím víc bude opticky váš krk prodloužený.
- Nenoste upnuté náhrdelníky ke krku, krk bude působit ještě kratší.
- Jemná šálka uvázaná dvakrát volně okolo krku, je ten správný typ pro vás.
- Krátkému širšímu krku pomohou kratší účesy a nebo vyčesané vlasy nahoru.
- Delší náušnice vám také pomohou, váš krátký krk prodloužit.

Košilový límec všitý do véčka prodlouží krk a stále módní bílá barva vám rozjasní tvář. Však nejen to, kontrast barev vám pomůže ještě více opticky prodloužit krk. Víte že, v Italské renesanci 15. století zářila košile bělostí a byla velmi módní? Šila se z jemných látek, zdobila se řasením, skládáním a vrapováním. Schválně se ukazovala ve výstřihu šatů a kabátců, koukala z různých průstřihů rukávců a šněrování. Její prosté zakončení u krku se postupně vyvíjelo. V současné době se bílou halenkou proslavil ital Gianfranco Feré. Říká se mu architekt bílých halenek.

Vybírejte si oblečení tak, abyste byla sama se sebou spokojená, ostatní vám do toho nemají co mluvit.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz