Dopřejte své pleti krásu z jablka

zpět

Málokteré ovoce je tolik využíváno jako jablko, které má i léčivé a dietetické účinky. Můžeme si jednak naordinovat jablečnou dietu pro zlepšení postavy a zároveň i vylepšit pleť jablečnou kosmetikou. Připravili jsme pro vás návod, jak si připravit dvě z osvědčených jablečních masek a zkrášlit si tak snadno svoji pleť.

Jablko má málo kalorií a přitom vysoký obsah fruktózy, která je pro náš organizmus lepší - stravitelnější než sacharóza a přitom uspokojí chuť na sladké. Kromě ovocných cukrů má jablko i vysoký obsah důležité vlákniny. Také brzdí množení škodlivých mikroorganizmů v zažívacím traktu, pomáhá trávení, působí močopudně a podporuje zdraví cévního systému. Kromě toho nás zásobuje vitamíny, zejména C a minerály, důležitý je obsah draslíku. Obsahuje také tanin.

Léčivým elixírem je jablečný ocet, který má celou řadu vitamínů, zejména vitamíny komplexu B a minerální látky ? sodík, železo, vápník, hořčík a fosfor. Užívá se v kuchyni, ale i po kapkách mezi jídly na lepší trávení. Pomáhá také při chřipce a nachlazení, snižuje hladinu cholesterolu a odstraňuje škodlivé látky z těla.

Toxických látek, jež se hromadí v organismu, nám pomůže se zbavit i jednodenní jablkový půst, který je dobrý na pročištění celého těla a měli bychom si ho jednou za čas dopřát. Jablko se hodí také jako lehká svačina, dezert nebo večer, jako takzvaná druhá večeře na zahnání hladu.

Výborným nápojem je také jablečná šťáva, z jablka nevyhazujeme ani slupky či jádřince. Dají se usušit a připravit z nich zdravý čaj. Jablečný čaj připravíme i z čerstvých slupek - slupky z jednoho jablka zalijeme vařící vodou, necháme luhovat 10 minut a pak zcedíme.

Co se týče kosmetiky, ta neobsahuje jen vůni jablek, ale i účinné látky pro regeneraci pokožky či vlasů, například pektin. S akné si poradí již zmíněný jablečný ocet, jablečná šťáva zase oživuje a zjemňuje unavenou pleť. Jablečný ocet můžeme přidat i do koupele.

Vyzkoušejte naše tipy na jednoduché, ale účinné pleťové masky:
Pleťová maska na mastnou pleť
Rozmixujeme jablko s ovesnými vločkami a naneseme na obličej. Necháme působit 20 minut a opláchneme vlažnou vodou. Aplikuje se dvakrát týdně.

Pleťová maska s medem s protizánětlivými účinky
Nastrouháme 2 oloupaná jablka a vmícháme k nim 1 polévkovou lžíci medu. Kaši naneseme na obličej a necháme 20 minut působit, poté smyjeme vlažnou vodou.

Pleťová maska s mlékem
Oloupané jablko, nebo dvě menší, rozmixujeme, vymačkáme z hmoty přes sítko jemně trochu šťávy a hmotu naředíme vařícím mlékem. Ještě teplé naneseme na obličej a krk. Po dvaceti minutách smyjeme a na pleť místo pleťové vody potřeme zbývající šťávou a necháme ještě působit.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz