Dopřejte vaší pleti jarní očistnou kúru

zpět

Po zimě bývá naše pleť unavená a prosušená vlivem ústředního topení, ale také mrazu, kterému ji denně vystavujeme. Potřebuje proto jarní kúru, která jí dodá hydrataci, odstraní seschlou šupinatou vrstvu a připraví naši pleť na to, aby mohla vstřebávat první jarní sluneční paprsky. K tomu nám dopomohou bylinné masky, které si můžeme připravit samy doma – navíc bez chemie.

K tomu nám dopomohou bylinné masky, které si můžeme připravit v klidu domova.

Olivová maska
Lžíci oleje smícháme s jemnými ovesnými vločkami ( můžeme přidat i žloutek a trochu medu). Naneseme na obličej a po 15 minutách masku opláchneme.

Banánová maska
Vidličkou rozmícháme měkký banán, smícháme ho se dvěma lžičkami olivového oleje a jedním žloutkem. Necháme působit 15 minut.

Jablečná maska
Jablko nastrouháme, smícháme se lžící vlažného mléka a stejným množstvím tekutého medu. Masku necháme na obličeji působit asi 10 minut, po té opláchneme vlažnou vodou.

Smetanová maska
Nachystáme si kysanou smetanu, odlijeme si potřebné množství do porcelánové misky a přidáme olivový olej. Promícháme, potom lehce vklepáváme do pokožky. Necháme asi 15 minut působit.

Mandlová maska
Rozmixujeme hrstku sladkých mandlí se lžičkou jogurtu. Masku naneseme na čistou pleť a necháme působit asi 20 minut. Pokud nemáme tolik času na výrobu domácí masky, v každé drogérii je možno zakoupit hydratační výživné masky. Vhodná je například maska s aloe-vera nebo maska s retinolem. Ještě lépe je využít mnoha kosmetických salónů a v klidu si tam odpočinout a zároveň vylepšit svůj zevnějšek.

Abychom vypadaly opět svěže, nejen pleťové masky a celková péče o pleť pomůže vylepšit náš vzhled. S jarním sluníčkem musíme přepnout organizmus na aktivnější režim. Pohyb, to je to pravé. Rozhýbat se po zimě. Rozproudit krev v organizmu. Dosáhneme váhového úbytku, čerstvý vzduch totiž zásobí naše buňky kyslíkem, který pomáhá spalovat tuky. Tělo zásobíme vitamíny a sluníčko obnoví veselou mysl.

A když to všechno dáme dohromady, výsledek nenechá na sebe dlouho čekat a my s novým elánem a vylepšeným zevnějškem můžeme směle přivítat teplé jarní dny.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz