Dopřejte vlasům správnou regeneraci

zpět

Právě teď je vhodné meziobdobí, kdy vlasům můžete dopřát to nejlepší a dodat jim tak potřebnou energii, kterou téměř stoprocentně postrádají. Za prvé kvůli létu, kdy byly vystavovány slunci a tím velmi trpěly, a za druhé před nastávající zimou, kdy budou opět trpět, ale pro změnu nepříjemným mrazem.

Pokud tedy vaše vlasy trpí například roztřepenými konečky, chybí jim lesk, ztratily svou pevnost a nebo jim cokoli jiného schází a projevuje se to jejich horším či dokonce špatným vzhledem, pak s nimi musíte něco udělat. Zakročit proti roztřepeným konečkům, nedostatečnému lesku a další útrapám však nemusí být příliš snadné. Chce to propracovaný plán, jak se všemi neduhy zatočit a jak docílit opět velmi krásných vlasů.

V první řadě je jen na vás, jak se ke svým vlasům postavíte a jak moc jim dopřejete vše, co potřebují. Ony se vám za vše bohatě odmění a to svým vysokým leskem, vitalitou a úžasným vzhledem. Proto se určitě vyplatí do nich nějaký ten čas i energii investovat. Jinak krásného účesu jen tak nedocílíte a pořád vám bude připadat, že to s vašimi vlasy není ono.

Prvním krokem by mělo být dodání ztracené energie a síly. Vlasy se tímto krokem velmi oživí, získají zpět svou pevnost a budou se o mnoho méně třepit. Nejlepším způsobem, jak to udělat, je nanést na ně regenerační masku na vlasy a to i několikrát po sobě. Samozřejmě musíte dodržovat návod na obalu masky, ale klidně ji zopakujte třeba třikrát za sebou vždy při mytí vlasů. Jedna aplikace většinou bývá málo, proto ji raději zopakujte, přestože se tím celková regenerace vlasů prodlouží i na jeden měsíc. Maska by měla být v první řadě regenerační, dále by měla dodat vlasům potřebnou hydrataci. Nejčastěji se k takovým účelům používá maska, kterou po určité době působení smyjete, tedy oplachová. To jsou první kroky, které vlasy ze začátku nejvíce ocení.

Dalším krokem, tedy číslo dvě, je nutnost strukturu vlasu vyhladit a tím vlasům navrátit toliko chtěný lesk. Proto masky pro dodání lesku a pružnosti budou tím pravým. Seženete jak omyvatelné, tak ty, které se na vlasy nanesou, nesmyjí a poté se vlasy jen nechají uschnout a to nejlépe na vzduchu, bez použití fénů nebo jiných vysoušečů za použití horkého vzduchu. V případě masek jde spíš o to vyzkoušet a pak se rozhodnout, která vám víc vyhovuje. Opět je na místě tento krok ozdravné kůry zopakovat vícekrát za sebou, aby měl dostatečnou účinnost.

Důležité také je nebarvit vlasy během ozdravné kůry, nechat je v klidu regenerovat a nabírat ztracenou sílu. Vhodná doba k barvení je pak nejméně dva týdny po konci aplikování obou kroků ke kráse vlasů, nespěchejte tedy nikam a dopřejte si čas. Mezitím můžete vybírat tu nejlepší barvu s střih pro vaše vlasy. Alespoň zkrátit konečky je totiž nezbytné, protože to vlasům také velmi prospěje. Délka vlasů se zkrátí minimálně, nemusíte se bát, že vám budou další půlrok dorůstat. Dokonce by měly růst o něco málo rychleji díky tomu, že budou v lepší kondici.

Dvěma uvedenými kroky ke kráse však nesmíte skončit. Důležité je vlasy následně pravidelně, avšak ne příliš často mýt, po umytí používat ochranné neomyvatelné spreje, které dodají vitalitu i lesk, vyživující tužidla či alespoň kvalitní kondicionéry a dopřávat jim jednou měsíčně regenerační masku. Díky pravidelné péči totiž vaše vlasy zůstanou stále krásné a budou vám dělat jen radost.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz