Dřez do kuchyně? Jak vybýrat? Jsou mezi nimi rozdíly?

zpět

Konečně jste si vydobyli novou kuchyň a mužský protějšek vám oznámil, že finančním příspěvkem jeho iniciativa končí? Že kuchyň už si musíte vybavit sama? Nic neobvyklého, spotřebiče vám jistě problém nedají, jejich vybírání je spíš potěšením, ale co takový dřez? Jak vybrat "kuchyňský dřez"? Vyplatí se do něj investovat nemalou sumu peněz nebo je to právě u dřezu "jedno"?

Přestože hlavní funkci dřezu pomalu přebírají myčky, zůstává stále jakýmsi srdcem kuchyně, u kterého strávíme až 60% času v kuchyni. Kromě umývání nádobí totiž mají i spoustu dalších úkolů. Jaké? A proč bychom jim měli věnovat pozornost?

Nejen k umývání nádobí
Ve dřezu myjeme ovoce a zeleninu, oplachujeme nádobí, slíváme vodu z uvařených těstovin, vylíváme zbytek vody z varné konvice a předně: neustále si v něm oplachujeme ruce. Už jen z těchto důvodů bychom na něm rozhodně neměli šetřit.

Jaký tvar se hodí právě vám?
Důležitým prvkem je jak tvar a velikost dřezu, tak i materiál, ze kterého je nezbytný pomocník vyroben. Pokud hlavní funkci, tedy mytí nádobí, nevratně uzmula myčka, můžeme odkládací plochy zvětšit na úkor plochy umývací.

Košík na odkládání nádobí, posuvné prkénko k odstavení velkých hrnců ? to všechno oceníme mnohem více než velkou prázdnou "vanu" na špinavé nádobí.

Z jakého materiálu vybírat?
Nejčastější materiál, se kterým se u dřezů setkáme, je nerez, nicméně výjimkami nejsou ani dřezy z granitu či umělého kamene. Již standardním materiálem je taky keramika, která zároveň nabízí širokou paletu barev i tvarů. Přírodní vzhled zaručí žula nebo křemen.

Do jaké výšky dřez umístit?
Tato nepatrná informace je nečekaně důležitá. Umývání nádobí v předklonu totiž není nic příjemného. Dřez by tedy měl být položen výš než zbytek kuchyňské linky. Stačí si to vyzkoušet: pokud z rovného postoje bez problémů spustíte ruce na dno dřezu, je výška v pořádku.

A třešnička na dortu: baterie
Nezapomínejte na výběr vhodné baterie. Právě ta totiž dotváří celkový dojem ze dřezu a měla by s ním proto jak barevně, tak stylově ladit. Ke keramickým dřezům se proto hodí nenápadná bílá nebo mosazná baterie, k nerezovým či přírodním pak baterie chromovaná.

Zdroj: www.living.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz