Dvakrát o vyšším standardu

zpět

Kvalitně zpracované detaily jsou známkou dokonalost a platí to přirozeně i o obytném interiéru. Zajímavé zařizovací předměty, stejně jako např. výjimečná spotřební elektronika, vyjdou tzv. na prázdno v okamžiku, kdy nemají odpovídající kontext tvořený celkovou a právě do detailu dotaženou koncepcí. Takovým drobným a přesto zásadním detailem může být (a je) toaleta, jejíž zpracování a hygienická úroveň o svém majiteli vypovídá a zároveň mu může zkomplikovat nebo naopak usnadnit život. V rámci běžné dostupnosti je možné podniknout zejména dva kroky směrem k vyššímu uživatelskému standardu.

Snadná údržba
Obslužnost prostředí toalety je jedním z ukazatelů její úrovně. Otázka hygieny je také otázkou snadné údržby.V tomto smyslu bude jistě lepší, volit toaletu závěsnou, která se nikterak nedotýká podlahy a nebrání nijak v jejím volném úklidu. Tím, že závěsná toalety spočívá na zdi, nevytváří na podlaze žádná "zákoutí", ve kterých může po delší době díky horší obslužnosti ulpívat močovina nebo jiné nečistoty generující ideální prostředí pro výskyt zdraví škodlivých bakterií. Na podlaze stojící toaleta tedy má v tomto smyslu vůči toaletě závěsné tuto jednu a poměrně zásadní nevýhodu spočívající v méně snadném úklidu.


Rasantní splachování
Další zkvalitnění určitě přinese používání jednoho z nejefektivnějších splachování, které je dostupné na tuzemském trhu. Jedná se o systém UP powerflush, který používá stejné množství vody, jako běžné splachovací systémy, tedy 6 litrů. Může se ale chovat i ekologicky a použít pouze litry čtyři. Rozdíl oproti běžným systémům spočívá v mimořádném tlaku splachovací vody, který dokáže odstranit i plovoucí nečistoty, např. nedopalky cigaret. Jeden proud vody vytéká z okrajů WC mísy a čistí její stěny a druhý vychází ve spodní části a vytlačuje obsah mísy do kanalizačního potrubí. Vysoký tlak splachující vody a rasantnost samotného spláchnutí tak přirozeně přispívá k omezení případné kontaminace okolí pachem a nečistotami. Tento systém není možné použít u všech záchodových mís. Společnost Geberit, která systém na trh dodává, doporučuje přirozeně své výrobky a nebo výrobky Bellevue od firmy Villeroy Bochči San Remo od firmy Ideal Standard.

Zdroj: www.living.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz