Emanuel Ungaro - styl a kvalita

zpět

Představujeme vám dalšího ze světových módních návrhářů, jehož jméno vám možná nebude moc povědomé. Jeho modely ale znáte velmi dobře. Tímto návrhářem je Emanuel Ungaro.

Emanuel Ungaro je předním francouzským módním návrhářem. Ačkoli původem, tedy po rodičích, Ital, velmi brzy si zvykl na módu ve své rodné zemi - ve Francii.

Francie je kolébkou módy, a proto není divu, že se právě zde rodí tolik talentovaných ikon módního průmyslu. Ve svých dvaadvaceti letech se vydal do Paříže, kde se začal rychle prosazovat mezi významné módní návrháře.

Po mnoha úspěšných letech založil vlastní společnost. Produktem této firmy není pouze konfekce, ale také parfémy a lifestylové doplňky. Všechny se prodávají pod jednotnou značkou Emanuel Ungaro.

V současnosti se na postu kreativního ředitele společnosti Emanuel Ungaro nachází Peter Dundas. Tento Nor vyrůstající ve Spojených státech má za sebou již bohatou kariéru.

Také se velmi brzy prosadil ve Francii. Jeho první velkou výzvou byl nástup do pozice prvního asistenta Jean-Paula Gaultiera v roce 1992.

Tuto práci opustil v roce 2000, kdy se stal hlavním designérem pro Christiana Lacroixe. Zde posbíral další balík zkušeností a v roce 2003 se spojil s Viktorem Cavallim a stal se zodpovědným za produkci jeho kolekcí. Nakonec byl v únoru 2006 oficiálně jmenován kreativním ředitelem společnosti Emanuel Ungaro.

Aktuální kolekce

Po několikaměsíční přípravě Peter Dundas prezentoval kolekci značky Emanuel Ungaro pro jaro 2007 na módní přehlídce v Paříži. A jak tedy vypadá tato nejnovější kolekce?

Dalo by se říci, že jde o kolekci několika typových skupin. Celá se skládá z několika sérií konkrétně zaměřených modelů, přičemž ty se navzájem více či méně doplňují. První styl, do kterého začlenil Peter Dundas modely své kolekce, jsou již na první pohled nepřehlédnutelné.

Jedná se o subtilní šaty exoticky laděných střihů v extrémně výrazných barvách. Šaty mnoho odhalují, jsou vkusné, ale přitom sexy. Na barevné škále jsou laděny od kanárkově žluté, přes fialovou až po tyrkysově modrou.

Druhá část kolekce se věnuje elegantnějším modelům se stále dominantním prvkem minisukní, ačkoli několik modelů bylo navrženo i pro kombinaci s kalhotami. Zde jsou převládajícími barvami klasické a nikdy neumírající kombinace černé a bílé. Další kousky jsou však v aktuální trendové zlaté, která byla skutečným hitem loňské sezóny a tento status si pravděpodobně ještě udrží i letos.

Závěrečnou částí Dundasovy kolekce jsou lehoučké jarní šaty. Zde se objevují průhledné a jemné materiály jako například hedvábí. V barvách se opět opakují jarní pastelové - výrazná růžová, žlutá nebo modrá.

V každém případě patří letošní první kolekce společnosti Emanuel Ungaro k těm opravdu zdařilým. A čím nás asi tato značka překvapí v té podzimní? To se nechme překvapit.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz