European Theatre Night 2018

zpět

European Theatre Night prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. Tato noc otevřených divadel a výjimečných zážitků proběhne letos 17. listopadu 2018 v deseti evropských státech.

Komponovaný večer Noc divadel se koná každoročně v listopadu v několika evropských zemích současně. Poprvé v letošním roce otevřou také česká divadla své prostory a během večerních a nočních hodin připraví pro diváky různorodý program: představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací, prohlídky zákulisí a mnoho dalších nejen divadelních zážitků.

Noc divadel 2018 nabídne české veřejnosti srovnatelné kulturní vyžití jako projekty zaměřené na jiné kulturní obory - například Noc literatury či Muzejní noc.

Cílem je zapojit co největší počet divadel z ČR a nabídnout tak širšímu diváckému spektru netradiční divadelní zážitek. Projekt zviditelní jednotlivé divadelní scény i české divadlo jako takové v povědomí diváků. Zapojení v evropském projektu může být příslibem zajímavé spolupráce do budoucna.

Jen pro zajímavost: prvního ročníku se zúčastnilo 80 amatérských i profesionálních divadel a souborů z 25 českých a moravských měst a navštívilo jej přes 40 000 diváků.

Kdy:
V sobotu 17. listopadu ožije nočním životem více 117 souborů z 29 českých a moravských měst.

Více informací, včetně programu se dozvíte na:
www.nocdivadel.cz
www.kudyznudy.cz (zdroj foto)

vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz