Farma Čapí hnízdo

zpět

Udělejte si výlet a navštivte unikátní víceúčlový areál, ve kterém kromě hotelu a výborné restaurace najdete také ekocentrum, v rámci kterého můžete projít naučnou stezku procházející různými biotopy, můžete si prohlédnout expozici hospodářských a volně žijících zvířat.

Kromě prohlídky ekocentra můžete svůj čas rozdělit mezi bohatou nabídku sportovních, relaxačních či agro aktivit.

Přírodní park
Areál je umístěn uprostřed přírody na území přírodního parku Džbány – Žebrák a zahrnuje dvě hotelové budovy, stodolu – kongresový sál, restauraci Lihovar, recepci, hospodářský objekt se stájemi, jízdárnu, pastviny, rybník Slavnič a golfovou akademii.

Kontakt s přírodou
Život na farmě nabízí důvěrný kontakt s přírodou, který moderním lidem často chybí. Na Čapím hnízdě se chová mnoho druhů ušlechtilých plemen koní, skotu, ovcí a koz, ale také lamy nebo roztomilá králičí plemena. Průvodcovskou službu na Ekocentru Čapí hnízdo a možnost školních výletů zajišťuje Ekocentrum Čapí hnízdo - občanského sdružení Ochrana fauny ČR.

Vyjížďky na koních

Čapí hnízdo nabízí pro ubytované hosty vyjížďky na koních, jezdecký výcvik v moderní jízdárně, jízdu v kočáře, návštěvu hospodářských objektů s domácími zvířaty, vyjížďky na lodičkách a rybaření na místním rybníce Slavnič. K vašemu odpočinku a relaxaci poslouží wellness centrum s bazénem, saunou, párou a whirpoolem. Aktivně odpočívat můžete při tenisu nebo ve fitness centru. Na farmě je také půjčovna kol, která vás vybaví na projížďku po místních cyklostezkách.

Naučná stezka

Součástí areálu je také Naučná stezka procházející různými biotopy, expozicí hospodářských zvířat a volně žijících živočichů.

Jízdárna ve tvaru čapího hnízda
Dominantou areálu a esteticky nejvýraznější stavbou farmy je jízdárna, která má symbolizovat čapí hnízdo. Pro podobu arény se architekti nechali inspirovat skutečným čapím hnízdem, jehož existence na komíně statku ovlivnila částečně i nákup nemovitosti investorem a následně se stala hlavním symbolem farmy.

Výborná restaurace
Na Čapím hnízdě je k dispozici nekuřácká restaurace Lihovar, která je široké veřejnosti otevřena celý týden od 11:00 do 17:00 hodin. Po 17 hodině je nutná rezervace 24 hodin předem. Gastronomický um šéfkuchaře spolu se širokou nabídkou vín z celého světa či vysoce kvalitních koňaků vás inspirují a osvěží vaše tělo i ducha.

Kdy:
Kdykoli

Kde:
Necelých 50km jihovýchodně od Prahy, mezi Benešovem a Olbramovicemi
Dvůr Semtín 1
259 01 Olbramovice

Více informací (a zdroj foto):
www.capihnizdo.cz
www.kudyznudy.cz

alt. text


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz