Festival španělských filmů La Película

zpět

Příznivci španělské produkce se mohou těšit na snímky oceněné na filmových festivalech, připraveny jsou komedie, dramata, fantaskní horory, thrilery, či dokumenty přinášející pohled na současnost i minulost Španělska a Latinské Ameriky.

Program festivalu španělských filmů La Película je každoročně pečlivě připravován s cílem nabídnout české veřejnosti ucelený obrázek o současných filmech ze španělské jazykové oblasti. Výběr filmů pokrývá celé žánrové spektrum od divácky úspěšných velkofilmů přes odbornou kritikou oceňované snímky až po aktuální témata reflektující dokumenty a neopomíjí ani v poslední době stále úspěšnější iberoamerickou filmovou produkci.

Program následujícího 8. ročníku festivalu La Película se soustředí na tradici argentinského tanga a v tematické sekci Tango Argentino přinese poutavé hrané i dokumentární filmy. Sekce je připravována ve spolupráci s nejvýznamnějším muzeem tanga MUSEO CASA CARLOS GARDEL.

V sekci nejnovějších španělských filmů bude uveden v české distribuční premiéře snímek Blancanieves (Sněhurka: Jiný příběh), který je originální pohádkou pro dospělé a byl vybrán Španělskou filmovou akademií jako zástupce na nominace na Oscara. Další premiérou bude mexicko-francouzsko-nizozemská koprodukce Post Tenebras Lux mexického režiséra Carlose Reygadase.

Kdy a kde:
Praha, kino Světozor, 19.2. - 24.2.2013
Brno, kino Lucerna, 25.2. - 27.2.2013
Ostrava, Minikino, 25.2. - 27.2.2013
Hradec Králové, Kino Bio Central, 26.2. - 28.2.2013

Vstupné:
90 - 100 Kč

Více informací:
www.lapelicula.czvyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz