Fialový make-up vám dodá mystický vzhled

zpět

Fialová barva kraluje letošnímu podzimu a zimě nejen na módních doplňcích a na oblečení, ale také v líčení. Fialová působí mysticky a dodává make-upu dramatický vzhled. Zejména, pokud ještě například oční stíny doladíte s módním kouřovým make-upem očí nebo dramaticky tmavou bordó rtěnkou.

Snad žádná žena si dnes již nedokáže představit svůj den bez kosmetiky a líčidel. Ale často se měnící módní trendy nám to nijak neusnadňují. Mění se barvy a styly - a každá žena musí být umělcem, aby pokaždé zvládla dokonalý make-up a sladila barvy i styly.

Každý den narážíme ve svém okolí na nejrůzněji zkrášlené příslušnice něžného pohlaví, které jsou nalíčené decentně, často se však setkáme i s případy, které lze považovat za nepovedené dílo začínajícího malíře. Líčení je umění, kterému je nutné se učit. Je to rituál, jehož pravidla a principy musí ovládat každá žena.

Kolik fialové náš make-up vlastně unese? To je přesně otázka, kterou byste si měla položit hed, jakmile se rozhodnete pro fialové líčení. Fialová není příliš obvyklou barvou pro líčení a určitě to není barva nenápadná. Proto je nutné s ní zacházet decentně. Lila barva je představitelkou ženskosti. Působí mysticky a vašemu vzhledu dodá dramatický vzhled.

Slaďte tmavě fialový outfit s něžně fialovým make-upem
Fialové líčení můžete ladit samozřejmě s fialovým oufitem. Důležité je doladit odstíny. Pokud jeodstín make-upu jemnější než oblečení, dodá to vašemu vzhledu něžnější vzhled. Optimální je pak outfit doladit světleji fialovými doplňky, nebo doplňky bílými či stříbrnými. Na mysli máme především kabelku, boty nebo šály. Jako šperky volte stříbro, bílé zlato - ale i méně žuté zlato, průhledné bílé nebo jemně fialkavé kamínky. Jemně budou působit i něžně růžové kamínky šperků.

K tmavě fialovému make-upu patří světlý outfit a tmavší doplňky
Jestliže je váš fialový make-up tmavší než outfit, doplňky zvolte tmavší. Můžou být i černé. Váš celkový image bude působit výrazněji, dramatičtěji a průbojněji. Tmavý u make-upu však nemusí zcela jednoznačně znamenat tmavě fialový oční stín. Tvář můžete zvýraznit kouřovým efektem očí nebo černou řasenkou zvýrazněnými a prodlouženými řasami, ale také tmavší rtěnkou. Oblečení doplňte šperky opět ve stříbře nebo bílém zlatě. Volte tmavě fialové kameny nebo kameny černé. Obecně je však tmavý fialový make-up očí kombinovaný s tmavou fialovou či bordó rtěnkou vhodný spíše pro mladistvý a extravagantní gothic styl, než pro klasické líčení.

K výrazně až křiklavě fialovým doplňkům, oblečení nebo botám volte fialový make-up ve světle našedlých odstínech. Anebo volte make-upe očí stříbrný či šedý. Málo výrazná musí být i rtěnka.

Tip: vytvořte si kouřově fialové oči

Na tvář naneste pěnový nebo krémový podkladový make-up v odstínu vaší pleti a peť jemně přepudrujte.
Bílým očním stínem zvýrazněte oční víčko až pod oboří.
Bílý oční stín naneste rovněž pod spodní víčko oka.
Vybraný odstín fialového očního stínu naneste do dvou třetin horního očního víčka.
Okraj spodního víčka zvýrazněte bílou tužkou a prodlužte linku směrem k venkovní straně oka.
Černou tužkou vytvořte podle obrázku kouřový efekt na horním i dolním víčku.
Tekutou černou oční linkou namalujte podle obrázku spodní i horní linku oka - nebojte se ji prodloužit směrem ven.
Nakonec použijte černou řasenku se zahuštujícím a tvarovacím efektem a naličte jí horní i dolní řasy.

Jemný fialkový typ líčení je vhodný především pro tmavovlásky se světlou pletí. Pro výraznější nalíčení si je mohou dovolit i platinové blondýnky. K fialovým stínům se pak nejlépe hodí matný pudrový make-up a tvářenka v lehce růžovém nebo švestkovém nádechu.

Rozhodne-li se žena zvýraznit spíše rty, než oči, je namístě použít rtěnku. Nedoporučuje se ale kombinovat výrazné oči s výraznými rty (platí staré známé, že všeho moc škodí). Rty musejí být svůdné a smyslné. V případě, že se rozhodnete zvýraznit spíše oči, přejeďte rty jen jemným leskem na rty. Konturovací tužku v této sezóně zamkněte do zásuvky. Rty jsou spíše bez kontur.

Velkou pozornost věnujte i svým nehtům. Pokud volíte fialový lak, optimální jsou fialovocyklámenové odstíny nebo tmavá fialová. Střední odstín fialové vypadá na nahtech nezdravě. Pod tmavé odstíny laků si nezapomeńte nejdříve nanést ochrannou průhlednou spodní vrstvu. Jinak se vám může stát, že vám nehty zežloutnou.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz