Flashdance - disko make up je zpět

zpět

Nosí se barvy ,"high energy". Disko je zpět. Injekce vitality, která obličej rozzáří třpytivými, zářícími, výraznými, a hlavně odvážnými a energickými barvami. Návrháři oživují diskotéková léta, barvy jejich modelů přímo křičí. Navlékají znovu legíny a široké elastické čelenky natáhnou na vlasy. Modelky jako by z oka vypadly Jennifer Beals alias Alex z Flashdance. Platí jediné pravidlo: čím tepleji bude, tím více barvy přidejte. Záleží už jen na vás, jestli se odvážíte a ztotožníte se s novým trendem.

60. léta a šaty koktejlového střihu s empírovým pasem, elegantní rukavičky až k loktům. Kulaté sukně, které jsou vysoce módní i teď. Tříčtvrteční rukávy u sak, která se nosila s obepnutou sukní, která krásně tvořila siluetu. 70. léta a etnické vzory, hippie styl. 80. léta, nová vlna, nová hudba i nový styl Effie White. Jedné ze zpěvaček z nového filmu Dreamgirls, který přímo perfektně mapuje a přibližuje všechny etapy módy, které ovlivní letošní líčení.

Kosmetické firmy berou inspiraci u módních návrhářů. Je známo, že móda se pravidelně vrací v cyklech, líčení jde ruku v ruce s módou a toto léto se opět vrací o takových 30 let zpět. Ale nejedná se o čistou podobu let Horečky sobotní noci, nýbrž o mix několik dekád. Barvy šedesátých let, pop artu, minisukně? se mísí s léty sedmdesátými, a do toho se přidávají léta 80., což jsou léta atraktivních hereček jako Kim Basinger, Sharon Stone a éry nových modelek: Claudia Schiffer, Cindy Crawford, Linda Evangelista, Elle MacPherson y Naomi Campbell s jejich perfektními mírami 60-90-60 a doba, kdy se rodí punk. Agresivní look, vlasy vyčesané na pankáče, část obočí se odstraňuje nebo markantně zvýrazňuje. Ženy působí drsným, občas mužským, ale i laciným dojmem, stačí připomenout Madonnu. Nic takového nás ale v líčení naštěstí nečeká.

Šílenství kolem neonu a 80. let má totiž svoje pravidla. Líčení a šaty slouží jak na den, tak i na večer. Šaty jsou bud dlouhé nebo krátké s legíny, oversized trička a halenky. Je to trend, který vyžaduje notnou dávku osobitosti, vložte do toho kus sebe. Nemějte strach, že si budete muset tupírovat vlasy, abyste byla nejvíc in. Právě naopak, naličte se výrazně, ale vlasy ponechte volné, učešte je, jak jste zvyklá, moderně. Nic nepřehánějte, je hlavní, ať působíte přirozeně.

V líčení se jedná o záplavu barev. Na vašem obličeji vykouzlete duhu barev. U očních stínů převažují barvy jako světle fialková, intenzivní tyrkysová, oranžová, hluboká purpurová, fuchsiová, zelená, modrá. Oblíbené barvy návrhářky Agathy ruiz de la Prada. A třpytivé metalické barvy ? zlatá, stříbrná a bronzová. Prostě takové barvy, které přinesou optimismus nejen na vaše tváře. Barvy můžete kombinovat podle libosti. Například kontrast žluté s tmavě modrou, zelené s fuchsiovou a oranžovou, tyrkysové s růžovou? Spíš dbejte na to, aby se hodily k vaší osobě. Na oči se přidávají třpytivé částečky nebo tekuté stíny a linky, které dodají oku pronikavý pohled a déle vydrží. Linky i protáhněte, vaše oko nabude nového kočičího vzhledu. Řasenka je nejlepší sytě černá nebo hnědá. K novému trendu patří i kouřové líčení, kterým se sice nic nezkazí, ale ani se nejedná o žádný experiment.

Na tváře naneste přirozenou barvu make upu, aby váš obličej vypadal zdravě. Nesnažte se přidávat tmavší odstíny pro vzhled opálené pleti, nic se nesmí přehánět. Poté se dají použít rozjasňovače a nakonec na líce přidat růžovou, oranžovou nebo bronzovou tvářenku. Podle toho, zda se jedná o slavnostnější příležitosti, se nanesou třpytky.

Odstíny rtěnek jsou většinou přirozené, nahé ? malinové, narůžovělé, oranžové nebo samotný průhledný lesk na rty, ale přípustné jsou i křiklavě červené. Tvrdě orámovaná ústa tužkou o dva odstíny tmavší než je rtěnka také ponechte v šuplíku. Je vidět, že hlavním bodem nalíčení na vašem obličeji, jsou oči. Inspirujte se třeba u maskérů a stylistů , kteří líčí pro přehlídky Emanuela Ungara, Calvina Kleina nebo Chanel.

Podle nových trendů se můžete nalíčit jak na diskotéku, party, to přidejte třeba i třpytky, tak i do práce, jen si dejte pozor, ať to nepřeženete s množstvím a kombinacemi barev. S úžasných barev, ale špatného nalíčení a smíchání, by totiž mohl vyjít špatný celek. Barevně slaďte i s oblečením. Hlavní je nic neřešit a jen si make up dokonale užít, zní motto pro léto.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz