Gianni Versace

zpět

Každou sezonu přiváděl k hysterii nejenom novináře, přítomné, ale i kolegy z branže. Versace kromě návrhů na své kolekce navrhoval všechny své doplňky od brýlí až po obuv. Pod svým jménem vytvářel porcelán, příbory, bytové doplňky, vázy, lampy, ručníky atd. toto všechno uváděl v kolekci zvané Homesignature. Za svůj život dostal hodně titulů a ocenění (nejlepší stylista, nejlepší mezinárodní tvůrce...)

Versace už od mala trávil spoustu času v ateliéru své matky.Zaměstnávala 45 švadlen, které šily oděvy pro aristokratickou klientelu regionu. V ateliéru se naučil stříhat, šít a také zde začal prvně navrhovat.

Gianni dal ženám svobodu a nenucenost. Nevytvořil pouze módu, ale osobitý styl. V jeho tvorbě se klasika prolíná s moderností a je v ní mnoho sexuality. Modely Versaceho působily velmi italsky.Oblékal princeznu Dianu, Madonnu, Eltona Johna, Phila Collinse, Prince, Stinga a spoustu dalších hvězd.

Versace měl velkolepé plány, ale ty mu přetrhla smrt. 15.7.1997 ho zabili na schodišti jeho miamského sídla.

Versace o módě:"Na módu mladých lidí má dnes největší vliv Madonna, ale číslem jedna je Lady Di. Když jsem pro ni vytvořil první malé bílé šaty, každá žena je hned chtěla."Zdroj: moda.a4.cz

vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz