Hlíva ústřičná ELIXÍR VĚČNÉHO MLÁDÍ

zpět

Ještě nedávno byla dřevokazná houba, zvaná hlíva ústřičná, považována jen za jakousi houbovou pochoutku. A není to zas tak dávno, co se o ní u nás téměř nevědělo. Že právě hlíva ústřičná je přírodním zázrakem, víme ale jen pár let. Čím je hlíva léčivá?Tak na tuhle otázku můžeme odpovědět zcela lakonicky: Vším! Hlíva ústřičná je totiž cizopasná houba, která žije na kmenech stromů. Od nich si bere všechny látky, potřebné ke svému životu. I my, lidé, bychom potřebovali pro svůj dobrý zdravotní stav si sem tam dát kousíček stromu, protože právě stromy obsahují řadu organických i minerálních látek, které jsou lidskému organismu nanejvýš prospěšné. Jenže zkuste si dát kousek dřeva k obědu!
A právě hlíva nám to zprostředkuje a ještě navíc v optimální míře a poměrech. Jedná se o množství důležitých proteinů, sterolů, aminokyselin, mastných kyselin, vitamínů řady B a dále vitamíny D, C, K, řadu stopových prvků jako železo, draslík, fosfor, sodík, zinek, selen, bór, jód a především beta-1,3-D glukany. Všechny tyto látky ve společné harmonii mohou vzpružit vlastní imunitu lidského organismu a stimulovat regeneraci buněk.Komu může hlíva pomoci?Preventivně posílí každý organismus, takže i výkonní sportovci by ji měli užívat. Ale jinak je určená pro mnoho různorodých onemocnění. Velmi účinně upravuje hladinu cholesterolu v krvi a také krevní tlak, takže se doporučuje všem kardiakům. Významně působí při léčbě cukrovky: například po využití jedné krabičky, tj. 50 kapslí, proběhl u jednoho pacienta obrovský skok hladiny cukru z 15,4 na 6,1. Vhodná je ale i pro alergiky a astmatiky. Bylo zjištěno, že hlíva příznivě působí na kožní poruchy, jakými je ekzém nebo akné. Je vhodná i pro ty, kdo trpí různými kloubovými záněty. A dokonce díky již zmíněným glukanům
dokáže úspěšně omezovat vedlejší účinky chemoterapie a je schopná významně pomoci v boji proti zákeřné rakovině.
Hlíva se příznivě osvědčila při léčbě hemeroidů, křečových žil, bércových vředů a popálenin. A konečně velmi významným faktem je, že tím, jak zlepšuje metabolismus a regeneruje vnitřní orgány, jakými jsou játra, ledviny a slinivka, v podstatě zpomaluje proces stárnutí.Jak často jíst hlívu?Jestliže trpíte některou ze zmíněných nemocí, je zapotřebí si dávat hlívu každý den. I proto vědci vyvinuli kapsle, které obsahují sušenou hlívu ústřičnou. Bohužel velcí výrobci léčiv, kteří se snaží spíše vydělávat na "svých zaručeně nejlepších lécích", nedělají čistý přírodní produkt. Výtažek z hlívy smíchají se škroby, dextriny nebo chemicky vyrobenými vitamíny. Tím se vlastně účinky hlívy, která je tu v nepatrném množství, neprojeví, či dokoncepotlačí.Ing. Terezia Svátová je ředitelkou firmy Terezia Company, která nepatří k oněm obrovským farmakologickým firmám. A ani ona nepopírá, že podstatou činnosti každé dobře fungující firmy je zisk. Vyvinula však výrobek, který je založený skutečně na čistém přírodním produktu a který je zároveň dostupný maminkám s malými dětmi i starým lidem. Svou kartu vsadila na prospěšnost a účinnost výrobku, nikoli na jeho reklamní strategii.Hlíva ústřičná mi skutečně pomohla!

Hlíva je zázrak, nebo si na to jen hraje? Nebudu vám vyprávět báchorky o šíleně smutné princezně, která když snědla hlívu, tak se šťastně provdala. Ale jeden příběh, který vychází ze skutečných událostí, vám přesto převyprávím. Žil kdysi jeden muž, který měl všechno: především úžasnou práci, velice dobře placenou, a i když v ní trávil i 12 hodin denně, nepřipouštěl si, že by to bylo něco špatného. Měl rodinu, chatu a téměř vrcholově sportoval. Zkrátka ani na minutu se nezastavil a to, co třeba nestihl jako otec rodiny, nahradil penězi. Občas se mu sice z přemíry jeho činností udělalo nevolno, ale vůbec si to nepřipouštěl, protože musel stihnout opravdu všechno. Pak ho ale z ničeho nic skolila mozková mrtvice. Ve čtyřiceti šesti letech! Najednou nemohl mluvit, nemohl chodit a že by pracoval, vůbec nepřicházelo v úvahu. Na jeho místo přišli hned tři lidé, aby stíhali všechno, co on stihl sám. A šlo to! On však byl úplně vyřízený. Díky své obrovské vůli začal znovu mluvit, postupně znovu chodit a po pěti měsících pracovní
neschopnosti se vrátil do práce. K tomu mu přispělo i pravidelné užívání hlívy, která mu upravila krevní tlak, metabolismus a celkově ho nastartovala do další etapy jeho života. Draze vykoupenou zkušeností si uvědomil, že vlastní zdraví a zdraví celé rodiny je to nejdůležitější a že práce může člověka naplňovat, ale nesmí ho svazovat.HLÍVA ÚSTŘIČNÁ pomáhá:
- zvyšovat obranyschopnost organizmu
- snižovat poruchy metabolizmu cukru a tuku
- zmírňovat chronické infekce, záněty a únavu
- zmírňovat strnulost šlach a končetin
- odstraňovat bradavice virového původu
- regulovat peristaltiku střev
- při úpravě krevního tlaku
- funkci cévního systému
- při alergii, stresu a zátěži organizmuHlívu ústřičnou zakoupíte zde

Zdroj: www.celostnimedicina.cz

vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz