Hodí se módní barvy i do dětského šatníku?

zpět
Právě přichází do módy barvy jako je béžová, bílá apod. U dětí jsme ale zvyklí spíše na barvy syté a veselé. Přesto se nemusíme bát obléci i naše nejmenší do nevýrazných odstínů, záleží jen na vhodné kombinaci.

Jako maminka a tatínek
Ano, stejné barvy, jaké máte v šatníku vy, mohou slušet i vašim potomkům. V dnešní době se dětské oblečení vyrábí jako dokonalé kopie oblečení pro dospělé, malé děti v tom vypadají roztomile a přitom parádně.

Jak si poradit s béžovou
Béžová je sice nevýrazná barva, ale sluší takřka každému, jen zvolit ten správný kousek oděvu. Pro děti se světlé barvy hodí více než tmavé, takže je to barva i pro ně. Možná namítnete, že váš potomek nejvíce miluje věci v růžové či modré barvě, záleží na pohlaví. Ale ani to není překážkou. Béžová se totiž s těmito barvami dá velmi dobře kombinovat.

Dívky
Pro holčičky se hodí kombinace např. béžového trička a tmavě růžových kalhot nebo obráceně, ale nemusíme se bát ani tyrkysové či fialové, ať už světlé nebo tmavé, celkový dojem bude působit vesele. K béžové bude dobře vypadat i džínová sukýnka, nemusíme se bát barevných aplikací, které děti mají rády.

Chlapci
Pro chlapce se nemusíme bát kombinací jako např. tmavě modrá ? bílá ? béžová, třeba bělomodrá košile a béžové manšestráky nebo džíny a béžové triko s bílou aplikací. Klidně ale modrou vyměňte za světle zelenkavou nebo tmavě hnědou a máte hned nový komplet pro vašeho malého gentlemana.

Další detaily
Důležitý je samozřejmě i materiál, trička by měla být výhradně z bavlny. Také je třeba vzít v úvahu, kam se s vaším potomkem vydáte, na béžové totiž bude vidět každý flek.

Béžovou ale nemusíme využít jen na oblečení, ale i béžové botičky budou vypadat hezky, zvlášť pokud bude mít třeba vaše holčička béžové tričko. Jak už jsme si řekli, je důležité komplet oživit nějakým výraznějším kouskem.

Co se týče věku, takovéto kombinace se hodí jak pro ty nejmenší, tak pro děti školou povinné. Dětský šatník by měl obsahovat celou škálu barev, je jen málo těch, které děti nemají v oblibě ( černá, šedá). Základem by měly být kusy oděvu, které se dají kombinovat s jakoukoliv barvou ? džíny, béžové manšestráky, džínová nebo béžová sukně, béžový nebo bílý svetřík, mikina apod. Rozhodně se nemusíme bát, že se to pro děti nehodí. Důležité je, aby se v oblečení cítily dobře a pohodlně, nesmí je nikde škrtit a materiál musí být vzdušný a dobře sající pot, protože většina dětí chvíli neposedí.


Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz