Houpací sítě - pohodlný relax

zpět

Houpací sítě nejsou už jen praktické, jsou i účelné a díky nim děláme i něco pro své zdraví. Nevěříte? Existují houpací sítě pro turistiku, pro správnou polohu zad nebo pro rodinné radovánky. Užijte si prázdninovou relaxaci v houpací síti.

Jak si vybrat?
Houpací síť vybíráme podle věku osob, které ji budou užívat – existují houpací sítě pro děti a pro dospělé, pro jednu a pro více osob. Dalším kritériem je účel, pro který síť pořizujeme – v tom případě se řídíme podle svých zájmů: chceme si jen odpočinout nebo se pořádně rozhoupat? Trávíme čas na zahrádce nebo turistikou? Kromě užití je důležitým parametrem naše váha – vždy je lepší pořídit si houpací síť pro větší váhu, než je ta naše, jinak by se mohlo stát, že bude nestabilní.

Konstrukce
Konstrukce houpací sítě je důležitým kritériem výběru – běžně se sítě dělí na ty bez tyčí, které využijeme k volnému zavěšení, například na strom nebo síť s pevnými tyčemi, jež lépe drží tvar. Tyto sítě jsou zase méně skladné. K síti si můžeme pořídit stojan, který je vhodný, pokud na zahradě nebo při kempování chybí druhý bod pro zavěšení. Stojan se instaluje bez použití nářadí a je velmi praktický. Stojan vyrobený ze dřeva, může na vaší zahrádce plnit i estetickou funkci.

Když jsme sami

Jste-li sami a milujete pohodlí, využijete síť z tkaného měkkého pružné vlákna s prostorem pro ležení 140cm, který zajistí maximální komfort. Pokud plánujete cestovat nebo síť přenášet, zvolte houpací síť, jejímž příslušenstvím je obal s popruhem pro nošení. Protože není nad to, dopřát si relaxaci přímo v přírodě. Pokud toužíte trampovat, oceníte speciální síť z nylonu odolnou proti povětrnostním vlivům nebo ultralehkou síť z padákového hedvábí. Pokud vyrážíte na cesty do míst, kde není možné uchytit houpací sít, potom můžete přibalit i stojan, který rozložíte kdekoliv. Výrobci houpacích sítí myslí i na ty, kteří mají problémy se zády. Ti si mohou vybrat síť, na které je možné ležet našikmo, takže více ochráníme páteř. Navíc se u této sítě nemusíme bát, že bychom z ní vypadli. Tyto sítě jsou vhodné i pro děti, takže se svými malými rodinnými příslušníky můžeme v houpání střídat. Chcete-li dětem zajistit opravdovou bezpečnost, zvolte síť se šňůrami ze zpevněného vlákna, která je sešitá z látkových pruhů pro dokonalé pohodlí, její cena je však vyšší, pohybuje mezi dvěma a třemi tisíci korun. U běžných sítí počítejte s investicí okolo tisíce korun. Pokud si k síti chcete přikoupit i stojan připočtěte ještě asi tři až čtyři tisíce, ty luxusní dřevěné stojany však stojí až dvacet tisíc korun.

Když se chceme houpat dva
Sítě pro dvojice jsou pro jednoho prostorem velké, pro dva však tak akorát. Vyrábějí se ze speciálního vlákna EIITex , které je odolné vůči povětrnostním vlivům, a případně i z bavlny. Sítě pro dva poskytují stejný komfort jako pro jednotlivce. Proto si můžete pořídit síť, ve které můžete i ve dvojici v síti ležet našikmo. Houpací síť se může stát i perfektním svatebním dárkem pro novomanžele, vyberte prostě síť pro dva v elegantní smetanové barvě a s třásněmi. Cena houpacích sítí pro dva se pohybuje od tisíce až po čtyři tisíce korun podle náročnosti provedení.

Když máme rodinu
Do houpací sítě se vejdete i s celou rodinou. Pro rodinné radovánky je vhodná síť z pevného polyesteru, která je navíc snadno omyvatelná. Chcete-li šetřit páteř celé své rodiny, zvolte brazilskou síť z bavlny pro šikmé ležení. Pokud se obáváte bezpečnosti a máte strach, že vás síť neunese, případně jsou vaše děti hyperaktivní a ani chvíli neposedí, pak oceníte síť s extra silnými šňůrami, které jsou spojené páskem tak, aby bylo i vysoké bodové zatížení bez potíží vyrovnáno. Tím je navíc zajištěna dlouhá životnost sítě. Pro více osob je vhodná síť s větší lehací plochou, u té ale musíme počítat s větším prostorem na umístění. Rozpětí se pohybuje okolo 360cm a plocha na ležení je asi 250x160cm. Houpací sítě pro rodinu jsou již finančně náročnější, jejich cena začíná na třech tisících korun, některé modely však stojí více než deset tisíc. Berte to však jako dlouhodobou investici, která se vám vrátí příjemně prožitými chvílemi.


Zdroj: www.nabytek-forliving.cz


houpací síť


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz