Hubnutí s autohypnózou

zpět

"Jedná se o vědeckou pomůcku, která je mezi lékaři čím dál tím více uznávána... Autosugesce pomáhá především k získání rozumných stravovacích návyků a získání kontroly nad svou váhou, bez jojo efektu. Cílovou rovinkou by měl být dlouhodobější účinek - například zdravý a šťastný život..."

Dnešní život plný stresu a spěchu způsobuje, že se cítíme často unavení. Proto chybějící energii hledáme v přejídání sladkostmi, v alkoholu... Podle průzkumu se slovo dieta objeví v internetovém vyhledávači dvacet tisíckrát za den. Tedy problém ve velkém. Odborníci radí zkusit autohypnózu. Uvařit si uklidňující čaj, udělat si chvilku pro sebe, zaujmout správný duševní postoj, ve kterém v žádném případě nepochybujeme o budoucím úspěchu.

A taky si máme položit otázku, proč tolik jíme, proč sladké, a hlavně proč na noc (největší klid máme přece až večer!) A taky si nemáme zapomenout sáhnout do svědomí, jestli nám prý nechybí láska, či nejsme nešťastni. V tom případě prý trpíme "emočním hladem", což znamená, že se jídlem snažíme přelepit zklamání a zapomenout na problémy. Jaképak zapomenout! Řešit je! Jak? No třeba tak zvaným "autogenním tréninkem". Co že to je? Metoda, kterou se lze pod vedením terapeuta naučit a následně praktikovat doma. Buď podle instruktážní kazety, nebo podle naučeného návodu. Dá se provádět vsedě i vleže (v této poloze se však při něm pěkně usíná, což neplní účel). Začíná se navozením představy tíhy a tepla v končetinách, klidného dechu, tepla v nadbříšku a chladného čela. Následně si vkládáme do podvědomí osobní formule - předsevzetí, zaměřené na zvládání problémů. Formule mají být pozitivní, povzbuzující, v žádném případě negativní a potlačující. Například říkejte: "Nudu na svého málo hodného muže přívětivá", avšak v žádném případě "Nebudu na svého zlého muže už křičet". Nebo: "Budu jíst málo a naposledy v šest večer" v žádném případě "Nebudu se přejídat, nebudu jíst na noc." Pojďme to zkusit. Sama jsem zvědavá, jestli, až začnu večer plenit lednici, se neobořím na muže za napomenutí, že v noci se nejí. Za pokus to ale stojí.

Tloušťka způsobuje vysoký krevní tlak, cukrovku, křečové žíly... Tak se opatrujte. L. Č.

Zdroj: ww.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz