I vaše oči potřebují tělocvik

zpět

Všichni velmi dobře víme, jak důležité je procvičovat všechny svaly našeho těla, dopřávat tělu dostatek pohybu, tím ho dělat krásnějším a udržovat ho v dobré kondici. Proto sporty jako jóga, aerobic, plavání nebo posilování jsou běžnou aktivitou, kterou často vyhledáváme. Avšak nejen svaly těla si zaslouží pozornost, stejně jako procvičovat naše tělo můžeme procvičovat i oči! Tělocvikem vaše oči udržíte zdravé a pomůžete jim minimalizovat únavu a napětí v nich.

První část cvičení slouží k uvolnění očí, provádět jej můžete kdykoli během dne. Sedněte si pohodlně na židli a zahřejte své dlaně třením o sebe. Pomalu zavřete oči, přiložte na ně zahřáté dlaně spodní částí tak, aby na oči dokonale přilnuly a zhluboka dýchejte. Zajistěte, aby žádné světlo nepronikalo na oči, dlaně však nesmí na oči vyvíjet tlak, jen se jich jemně dotýkat. Snažte se myslet na pozitivní události, případně nepřemýšlet o ničem, jen se snažte maximálně uvolnit a vyčistit mysl, relaxovat. Toto cvičení by mělo trvat alespoň 3 minuty.

Nyní pevně zavřete oči po dobu 3 až 5 sekund, otevřete je na stejnou dobu a opět zavřete, celý postup opakujte 7 až 8 krát.

Nechte oči zavřené a pomalu začněte s jemnou masáží krouživými pohyby okolo očí. Kroužící prsty na oči netlačte, abyste se nezranila, jen jimi jemně pohybujte po dobu 1 až 2 minuty.

Tentokrát budou vykonávat samotný pohyb oči. Sedněte si a relaxujte, při tom kružte očima ve směru hodinových ručiček a zpět proti směru. Opakujte celkem pětkrát a mezi každým opakováním mrkněte.
K posilování samotných očních svalů a ke zlepšení schopnosti ostření poslouží následující cvik. Usaďte se asi 20 cm od okna a nakreslete nebo nalepte na něj černý či červený puntík. Skrz tento puntík se dívejte ven z okna na vzdálené předměty a po 10 až 15 vteřinách zaostřete opět na puntík na okně.

Podobným cvikem jako předchozí je i tento. Držte před očima tužku a postupně ji pomalu oddalujte, až kam vám paže dovolí. Přitom tužku neustále sledujte a věnujte ji plnou pozornost. Poté tužku opět přibližte k nosu. Opakujte 10 krát.

Při tomto cviku se skutečně pobavíte. Posaďte se, dívejte se na protější zeď a očima zkuste zeď popsat neviditelnými písmenky a čísly. Nepohybujte při tom hlavou, pohyb musí vykonávat pouze oči samotné. Napoprvé se může cvik jevit jako složitý, avšak postupně pro vás bude snazší a snazší. Čím větší písmena a čísla na zeď napíšete, tím lépe.

Poslední cvik se nejlépe provádí venku v prostoru. Zaostřete na objekt vzdálený asi 50 metrů či více. Na pár sekund se na něj zadívejte a poté pomalu pohybujte svým pohledem ve stejné linii na méně vzdálený objekt postupně do vzdálenosti asi 10 metrů před vámi. Zde opět několik sekund setrvejte. Opět pomalu přecházejte zrakem na vzdálenější objekt a celý cvik opakujte pětkrát.

Během dne můžete očím těmito cviky pomoci, a jistě po několikerém zopakování dokonce na konci dne zjistíte, že vaše oči nebudou tolik unavené jako obvykle.

Proti únavě pomůže, pokud oči opláchnete studenou vodou. Navíc se tak celkově osvěžíte a proberete. Vždy si oči studenou vodou opláchněte ráno po probuzení a dle libosti a potřeb pak i během dne - i když to už je s make-upem špatně proveditelné. Během dne také často mrkejte, tím nedojte k vysychání očí.

A nakonec ještě upozornění, že byste toto oční cvičení měla zkonzultovat se svým očním lékařem, abyste se ujistila, že je vhodné i přímo pro vás.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz