Infrasauna – domácí relaxace s léčivými účinky

zpět

Milujete saunování, ale nemůžete z jakéhokoli důvodu navštěvovat veřejné sauny? Pořiďte si infrasaunu! Nemusíte se tak zbytečně ochuzovat o její blahodárné účinky. Pořízení takové sauny přitom není nic nedostupného.

Jak infrasauny fungují?
Na rozdíl od klasické suché finské sauny využívá infrasauna k prohřívání těla infračervené paprsky. Vzduch není potřeba zahřívat na vysokou teplotu, protože paprsky pronikají přímo do svalů až do hloubky 4 cm a příjemně je prohřívají. Vyzařovanou energii tělo z 80 – 90 % vstřebává. Do prostoru kabiny se uvolní pouze zbytek tepla a teplota vzduchu se pohybuje pouze mezi 20 – 50 °C. Organismus proto jinak nezatěžují. Intenzivní pocení nastává již při teplotě okolo 50 °C. Infrasauny mohou bez obav navštívit také alergici, astmatici, kardiaci a lidé mající problém s tlakem, kterým není pobyt v klasické sauně doporučován.

Čím prospívají našemu tělu?
Prohřátím dojde i k intenzivnímu prokrvení kůže, pohybového ústrojí, orgánů a k stimulaci pocení. Zlepšuje se látková výměna a spolu s potem se z organismu vyplavují škodlivé látky. Tělo se tak očišťuje, zbavuje odpadních látek a regeneruje. Pobyt v infrasauně ocení i sportovci. Uvolňuje totiž svalové napětí po zátěži či naopak dopomůže zahřát svalstvo před tréninkem.

Jaké jsou hlavní pozitivní účinky infrasauny:
• pomáhá léčit revmatismus, artritidu, nespavost nebo chronické bolesti v krku
• odstraní nečistoty a odumřelé kožní buňky, hloubkově čistí kůži
• díky zlepšení prokrvení stimuluje pokožku a zlepšuje její pružnost
• zbavuje akné, působí blahodárně při ekzému
• léčí drobné ranky a zjemňuje jizvy
• odstraňuje únavu, posiluje imunitu a celkově regeneruje organismus

Jak často se saunovat?
Léčivé a blahodárné účinky infrasauny si užívejte bez obav každý den. Doporučuje se v ní pobývat 20 - 40 minut při teplotě 50 – 60 °C.

Chcete ji mít doma?
Instalace infrasauny je naprostá hračka. Nepotřebuje žádné stavební úpravy. Jednoduše ji umístíte, kamkoliv se vám v interiéru zlíbí. Opravdu, třeba i do ložnice. Vyhlídněte si prostor o velikosti cca 1m2. Přizvěte souseda nebo kamaráda a ve 2 lidech máte za půl hodiny hotovo. Saunový box nepotřebuje přívod ani odtok vody či speciální elektrické přípojky. Zkrátka ho zapojíte do běžné 230V zásuvky. Příkon infrasaun se pohybuje dle typu a výrobce v rozmezí 1,15 – 2,1 kW.

Infrasauna vás nadchla, ale obáváte se vysoké ceny?
Vysněný domácí relax pořídíte v řádu tisícikorun a provoz se počítá pouze na desítky korun měsíčně. Odměňte se a dopřejte si každodenní balzám na tělo a duši. Inspirujte se třeba na Mountfield.cz nebo se rovnou běžte podívat do některé z prodejen Mountfield. Odborní technici vysvětlí rozdíly jednotlivých typů a výrobců.


alt. text

Komerční sdělení


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz