Jak efektivně zhubnout po Vánocích

zpět

Máte po Vánocích několik kilogramů navíc? Recept na zázračné hubnutí sice neexistuje, ani zázračná pilulka, po níž bychom hubli, i když budeme jíst dosyta a ležet celý den na gauči, ale při dodržení několika zásad to určitě půjde.

Nejdůležitější je snížit spotřebu tuků - zejména živočišných a cukru a zvýšit spotřebu vlákniny, tekutin a vitamínu C. Kromě toho je potřeba omezit pití alkoholu. Nízkoenergetický jídelníček je jeden z faktorů redukčního režimu, druhým je změna návyků podílejících se na tvorbě nadbytečných kilogramů - jíst bychom měli pravidelně, v klidu - nejlépe 5krát denně malé porce, ke svačině ovoce. Třetím faktorem hubnutí je zvýšený výdej energie - pohyb. Člověk, který zdravotně zcela v pořádku by měl redukci váhy absolvovat pod dohledem lékaře.

V lékárně nám zase poradí pomocné přípravky k potlačení hladu - například tablet, které dávají pocit sytosti a zabraňují pocitu hladu nebo omezují chuť na sladké - to jsou přípravky s obsahem chrómu. Existují také přípravky na podporu a regulaci trávení, které obsahují celé řady enzymů, jež trávení podporují.

Hubnutí nám také mohou podpořit různé kosmetické metody, jako skořicové zábaly prokrvující tkáň, termozábaly a další kúry a masáže. To vše má však spíš vliv na kvalitu pokožky.

Dalším podpůrným prostředkem je také speciální psychoterapie, která se provádí ve skupinách a jejímž cílem je pohybová aktivita a změna přístupu k jídlu a stravovacím návykům.

K ním patří i to, že čtvrtinu zdravého jídelníčku by měla tvořit zelenina, a to v různých podobách.

Kedlubnová pomazánka
Potřebujeme jeden tvaroh, bílý jogurt, 15 dkg jemně nastrouhané kedlubny a 10 dkg jemně nastrouhané syrové mrkve.To vše smícháme, ochutíme citrónovou šťávou a osolíme. Pro pikantnější chuť lze i opeřit. Namažeme na veku a ozdobíme zelenou petrželkou.

Zelný salát
Kysané zelí (400g) překrájíme na menší nudličky, přidáme 3 nakyslá jablka a 2 mrkve - oboje nastrouháme a vše smícháme s jednou nakrájenou cibulí. Ochutíme citrónovou šťávou, cukrem, 3 lžícemi oleje a osolíme.

Mrkvová pomazánka
Potřebujeme 500g mrkve, 3 jablka, citrónovou šťávu a 5-6 lžic medu. Mrkev jemně nastrouháme, oloupaná jablka nakrájíme, zakapeme citrónovou šťávou a doplníme medem.

Celerový salát
Půl kilogramu celeru (na tenčí plátky nakrájeného) uvaříme ve čtvrt litru vody se 3 zrnky pepře a bobkovým listem. Měkký celer vyndáme, do vývaru přidáme šťávu z jednoho citrónu, lžíci cukru a lžíci oleje. Celer politý zálivkou podáváme pak k masům všeho druhu.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz