Jak nakupovat ledničku?

zpět

Je to zdánlivě jednoduchý problém. Ale stejně byste se měli před nákupem rozmyslet, jaký typ přístroje by nejvíce vyhovoval vašim požadavkům. A jak na to přijít a o čem to vlastně celé je?

Velikost

Přestože dnes hlavně ve větších městech není problém nakupovat prakticky čtyřiadvacet hodin denně a kdykoliv sehnat čerstvé potraviny, uvažte podle svého životního stylu, zda dáte přednost většímu chladicímu prostoru, či raději nakupujete jednou týdně nebo měsíčně a potraviny uskladníte do mrazáku. Při volbě počtu zásuvek mrazničky se řiďte svými zvyky: mrazíte zvlášť maso, zeleninu, pečivo, hotová jídla?

Pro většinu městských domácností zřejmě vyhoví kombinace chladničky s mrazničkou, kdo je ale zvyklý dvakrát ročně koupit půlku prasete, naporcovat a uložit, měl by uvažovat o koupi truhlicového mrazáku - pak si vystačí s menším mrazicím prostorem v kombinaci, kde si může kdykoliv pohodlně sáhnout jen pro "pohotovostní" zásobu.

Vestavbu, nebo volně stojící

Vestavné lednice "vypadají" pěkně (už proto, že je nevidíte, počítejte ale s tím, že při stejném obestavěném prostoru mají menší vnitřní objem. Vestavba se vyplatí při kompletní rekonstrukci kuchyně. Je ale mnoho domácností, kde se dává důraz na design a volně stojící lednice působí v prostoru jako dominanta. Také prostorné dvojkřídlé "americké" lednice se vyrábějí jako samostatně stojící ? přístroj za padesát a více tisíc korun by bylo škoda schovávat jako Popelku.

Co má umět

Kdo hodně kupuje zeleninu, měl by od lednice požadovat speciální zásuvku, kde se udržuje stálá vlhkost, při které se třeba salát ještě po týdnu tváři jako právě uříznutý na poli. Takzvaná nulová zóna zase pomáhá udržovat maso, uzeniny a ryby v čerstvé stavu po dobu několika dní. Pokud se tedy nakoupí v sobotu, není je třeba zamrazovat - to například rybám nedělá dobře - a vydrží v čerstvém stavu až do dalšího nákupu. Funkce supermrazení dokáže krátkodobě zvýšit výkon mrazicího boxu tak, aby se potraviny při zmrazování co nejméně poškodily.

Zdroj: www.living.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz