Jak posilovat břicho?

zpět

Chtěli byste mít pěkné vypracované břicho, po kterém by ženy toužebně pokukovaly? Cvičíte, ale výsledky se ne a ne dostavit? Poradíme vám, jak si pověstný "pekáč buchet" obstarat. Pokud se budete řídit našimi radami, zažijete v létě na pláži vytoužené ovace.


1. Zbavte se špatných stravovacích návyků!
Přísné diety a omezený výběr jídel k úspěchu nevedou. Buďte ve svých dietách umírnění. Osvojte si základy zdravé stravy a dočkáte se vysněných svalů.


2. Svalnaté břicho podporuje zdraví
Břišní svaly jsou spojeny s pánví a hrudí a dodávají páteři a pánvi hlavní oporu. Kromě toho tlačí na břišní orgány a udržují je ve správné pozici. Hrají důležitou roli při ohýbání těla, jeho zpevnění a otáčení. Spolupracují při dýchání, kašlaní, zvracení, kýchání a vyprazdňování močového měchýře a tračníku.

3. Sedy-lehy musíte provádět správně
Při zvedání hlavy a horní části těla vážně zatěžujete ohnutou spodní část páteře. Pokud tento cvik provádíte špatně, namáháte krk, což vede k nepříjemným bolestem.

Chcete-li břicho posilovat správně, musíte při zvedání spodní části těla podepřít celou páteř a krk. Můžete používat i cvičební přístroje, určené přímo k posilování břicha. Tipy najdete ve spodní části tohoto článku.

4. Procvičujte různé skupiny svalů
Břišní svaly se rychle přizpůsobí cvikům, které každý den opakujete, takže se při cvičení začnete méně namáhat. Z tohoto důvodu musíte při cvičení:

- měnit intenzitu cviků,
- střídat různé druhy cviků
- a používat další cvičební pomůcky.

5. Přijímejte dostatečné množství živin
Dejte svým svalům dostatečné množství proteinů, které jsou potřeba pro znovuoživení svalových vláken, jejich růst a vývoj. Proteiny jsou vytvořeny z různých aminokyselin, které jsou základním stavebním materiálem svalů.

Jídlo s vysokým obsahem proteinů:
- maso (např. kuřecí prsa),
- ryby a plody moře,
- vejce,
- mléčné výrobky (tvaroh, mléko),
- fazole,
- sója
- různé ořechy.

6. Pijte hodně vody
Dostatečné množství tekutin je životně důležité pro normální fungování těla. Voda navíc zaplní váš žaludek, a prodlouží tak pocit sytosti. Kromě toho má dehydratace těla negativní vliv na proces spalování tuků.

Zdroj: www.fitness-doma.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz