Jak přezimují zahradní bazény

zpět

Stejně jako záhony, skalky a skleníky je potřeba připravit na přezimování také zahradní bazény. Není to nic moc obtížného, jen je potřeba dodržet některé zásady. Zvlášť nadzemní bazény se dají zazimovat jednoduše.

Jak zazimovat zapuštěné bazény
Zapuštěné bazény si šikovnější člověk, má-li k tomu chuť a hlavně čas, může zazimovat také sám, ale lepší je pozvat si na to bazénářskou firmu. Její specialisté zazimují zahradní bazény zapuštěné do země rychle a profesionálně.

Jak zazimovat nadzemní bazén

„Zazimování bazénu by mělo proběhnout v době, kdy noční teploty ještě neklesají pod nulu a teplota vody je mezi 10 až 15°C,“ říká odborník Michal Dluhoš z Mountfieldu. Nejprve z bazénu i vody odstraňte všechny nečistoty. Pak se postarejte o vodu. Překontrolujte a upravte úroveň pH, tvrdosti vody a chlóru. Následně vodu z bazénu odpusťte zhruba decimetr pod skimmer. Do vody, která v bazénu zůstala, vmíchejte speciální zazimovací přípravek. Jeho úkolem je po celou zimu chránit vodu před množením řas.

Pak se postarejte o pískovou filtraci a další výbavu, jako je solární ohřev nebo teplené čerpadlo. Pískovou náplň filtrace propláchněte. Dále z filtrační nádoby odmontujte čerpadlo i hadice a vylijte z nich zbylou vodu. Vodu vypusťte i z filtrační nádoby. Pokud máte v bazénu solární ohřev, odpojte panely, odsajte z nich vodu a uložte je třeba do garáže.

Pokud máte tepelné čerpadlo, odpojte je od elektrické sítě a uzavřete obtokové ventily. Z čerpadla vypusťte vodu a tu, co zbyla ve výměníku čerpadla, pečlivě vysajte.

Z bazénu také vyjměte bazénové schůdky a uložte je někam pod střechu. Na závěr se musí nadzemní bazény zakrýt plachtou, která vodu ochrání během zimních měsíců před padajícími nečistotami (např. listím a jehličím).

Jak zazimovat gumový zahradní bazén

Máte-li jednoduchý gumový zahradní bazén s nafukovacím prstencem, je nutné jej kompletně vypustit, osušit, dobře očistit a nakonec uložit na místo, kde nemrzne.


chemie

Speciální zazimovací přípravek se do nadzemních i zapuštěných bazénů dává zejména proto, aby během zimy zamezil ve vodě tvorbě řas.


plachta

Během zimních měsíců chrání speciální krycí plachta typu supreme vodu v bazénu před různými nečistotami.
Komerční sdělení


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz