Jak rozeznat dětská onemocnění?

zpět


Běžným dětským onemocněním se asi nevyhne dříve nebo později žádné dítě. Nejvíce rizikovým prostředím pro nákazu jsou dětská zařízení - školky, mateřská centra, dále čekárny u lékařů a hromadná doprava. I těmto typům onemocnění by se měl nechat volný průběh a léčit je pokud možno přírodní cestou pomocí alternativní medicíny. A chemické léky používat pouze v nutných případech. Jedině tak se může u dítěte rozvinout silný imunitní systém.

KAŠEL A NACHLAZENÍ
Než uzraje imunitní systém dítěte bývají děti do 14 let věku nachlazení až 8 x za rok. Toto onemocnění je ve většině případů způsobeno irovou infekcí. Prvním příznakem bývá kašel a to hlavně v noci. Mezi další příznaky patří rýma a zvýšená teplota.

Teplotu snížíme studenými zábaly nohou popřípadě celého těla. Vaříme mu lipový čaj a z černého bezu, ten nám organismus posílí, sníží vnitřní teplotu s pomůže s rýmou. V žádném případě bych nedoporučovala chemické nosní kapky. Když tak jsou v lékárnách ke koupi nosní spraye s mořkou vodou, které zvláční nosní sliznici. Organismus si s rýmou poradí sám. Kašel spolehlivě odstraní jitrocelový sirup (pokud možno koupit v obchodech se zdravou výživou bez přídavku chemie).

ZÁNĚT HRTANU
Tento druh onemocnění je častější u dětí v rozmezí 3 až 5 let. Jedná se o virovou či bakteriální infekci, která postihuje hlavně hrtan a hlasivky. Typickými příznaky jsou štěkavý nebo chraplavý kašel, silná rýma, těžké pískající dýchání a zvýšená horečka.

U tohoto onemocnění byste měli navštívit lékaře. Teplotu snižujte studenými zábaly, kašel odstraní jitrcelový sirup. Dávejte dítěti dostatek tekutin, nejlepší je univerzálně použitelný lipový čaj a z černého bezu. V pokoji kde se dítě zdržuje dejte buďto rostlinu eukalyptus (měla by být v každé místnosti, protože výborně čistí a dezinfikuje vzduch) nebo do aromalampy 3 kapky na 2 lžíce vody a nechejte 20 minut zapálenou svíčku. Tento postup opakujte 2 x denně do odeznění nemoci). Na radiátory rozložte mokré ručníky, aby jste zvýšili vlhkost vzduchu. Pravidelně větrejte, ale pozor, aby nemocný neležel v průvanu.

BOLESTI UCHA
Bolesti ucha mohou být způsobeny více faktory, například zánětem středního ucha, infekční chorobou jako jsou přiušnice či spalničky nebo i bolestí zubů. Hlavním příznakem je silná bolest, zvýšená horečka, popřípadě zvracení. Jestliže se jedná o zánět středního ucha může prasknout ušní bubínek a potom se objeví na zvukovodu či polštáři žlutý nebo nazelenalý hnis.

Výborným prostředkem na nemocné ouška je šťáva z aloe vera. Ulomíme list a kápneme do každého ouška 2 kapky, tento postup provádíme 2 x denně. Dalším výbornou bylinkou je netřesk skalní, také ulomíme jeden list a kápneme po 2 kapkách do ouška. Jestliže nemáme k dispozici tyto přírodní prostředky, můžeme si také velmi efektivně pomoct 100% přírodním levandulovým olejem. Postupujeme následujícím způsobem. Do 1 čajové lžičky olivového oleje si kápneme 2 kapky éterického levandulového oleje a zamícháme, do této směsi namočíme kousek vaty, kterou vložíme dítěti do ucha a necháme působit. To provádíme 2 x denně, vůně levandule dítě dokonale zklidní a odstraní tupou bolest.

PRUJEM
Toto onemocnění bývá často způsobeno virovou infekcí. Hlavnímpříznakem je vyprazňování řídké, vodnaté a silně zapachájící stolice. Doprovodnými příznaky můžou být zvracení, zvýšená teplota, dítě je unavené a netečné.

Teplotu snížíme studenými zábaly. Dbáme aby dítě pilo dostatek tekutin, nejlépe čisté neperlivé vody, abychom předešli dehydrataci. Jestliže dítě odmítá pít, můžeme si pomoct například zmraženými kostkami s džusem či snažíme se dítěti dávat tekutinu alespoň po lžičkách. Některé děti se nechají rády hýčkat a tak jim můžeme pití připravit do dávno již odloženého hrnečku s náustkem případě kojenecké lahvičky. Při průjmových onemocněních je výborným lékem nastrouhané jablko, to dáváme děťátku po troškách celý den. Mezi další univerzální léky patří mleté lněné semeno, přidáváme ho dítěti do potravy mebo můžeme dítěti dát 1 čajovou lžičku lněného oleje a zapít vodou. Ošetříme mu tak střevní sliznici.

ZÁCPA
Zdravé dítě by mělo chodit na velkou stranu bez problémů každý den nebo alespoň ob den. Jeho vyměšování musí být v klidu a bez bolestí. Prvními příznaky zácpy jsou dlouhé nebo nepravidelné přestávky mezi vyměšováním stolice a může provázeno traumaty z bolestivostí, nevolností a tuhou, suchou stolicí. Tyto potíže mohou být způsobeny nedostatečným pitným režimem, špatnou životosprávou či stresem.

Dítě by mělo konzumovat dostatečné množství ovoce a zeleniny, dále pít především čistou neperlivou vodu a bylinkové čaje. Stravu bychom měli obohatit o celozrnné výrobky, ovesné vločky, jáhly, pohanku, luštěniny, celozrnné kaše. Omezit bychom měli bílou mouku a bílý cukr, vynechat úplně uzeniny i dietní šunku. Jako preventivní doplněk by dítě mělo brát dítě půl čajové lžičky dýňového oleje jeden den, druhý zase mandlového oleje a třetí lněného oleje a pořád takto střídat. Tyto oleje jsou běžně k dostání v obchodech se zdravou výživou. Mohou se brát již od 6. měsíce věku v tomto množství, kolem 3 roku zvýšíme na 1 čajovou lžičku. Zajistíme tím dítěti veškeré minerály a vitaminy a další cenné látky.

Autor: Simona grygárková, Dis.




vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujeme



provozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz