Jak rozeznat infekční dětská onemocnění?

zpět

Každé dítě se dříve či později dostane do styku s původci dětských onemocnění. Tyto původci jsou však pro vývoj dítěte velmi důležití, protože pomocí nich se vyvine imunita. Když se dětské nemoci léčí hlavně alternativní medicínou tedy bez nebo téměř bez pomoci chemických léků vydrží získaná imunita po celý život.

Při každém dětském onemocnění je velmi důležité, aby se dítě dostatečně šetřilo klidem na lůžku a bylo obklopeno láskyplným ošetřujícím dozorem (nejlépe rodiči). Jedině tak se můžou tyto onemocnění dokonale vyléčit.

PLANÉ NEŠTOVICE
Je to běžné mírně probíhající virové onemocnění, ale velmi infekční. Virus se přenáší kapénkami. Onemocnění je nakažlivé od 1. dne začátku vyrážky až 7 dní poté, když puchýřky zaschly. Prodělá ho většina dětí do 10 let. Plané neštovice můžeme označit za naprosto nevinnou dětskou chorobu.

Během 3 až 4 dnů dochází k výsevu pupínků, hlavně na trupu. Pupínky potom přechází v puchýřky, které zasychají ve stroupky. Velmi to svědí. Dítěti se může zvýšit teplota, je unavené a bolí ho hlava.

Teplotu snižujeme studenými zábaly nohou popřípadě celého těla. Puchýřky mažeme 2 x denně 100% přírodním neředěným levandulovým olejem (dá se koupit i v lékárně) a 1x denně 100% přírodním tea-tree olejem (taky seženeme v lékárně). Jedenkrát denně provádíme koupel s výluhem z ovesných vloček (do kbelíku si dáme 2 hrnky ovesných vloček a přelijeme 1,5 litrem vroucí vody, necháme 30 minut louhovat a poté přes velké sitko zcedíme, nálev dáme do koupele). K vnitřnímu požívání jsou vhodné lipový čaj a z černého bezu. Těmito způsoby lehce a přirozeným způsobem vyléčíme neštovice.

ZARDĚNKY
Virová choroba jenž u dětí probíhá docela mírně, problematická je však během těhotenství. Nakažlivá je 7 dní před začátkem vyrážky až 14 dní poté.

Onemocnění začíná typicky jako obyčejné nachlazení. Pravidelně po těle se objevuje červená vyrážka, která mírně svědí. Dále má pacient lehce zvýšenou teplotu a nateklé lymfatické uzliny na šíji a zátylku. Nemoc trvá přibližně 10 dní.

Teplotu snižujeme studenými zábaly nohou případně celého těla. Vyrážku mažeme levandulovým olejem (u vyřážky na celém těle si jej naředíme 2 kapky 100% přírodního levandulového oleje na 1 lžíci panenského olivového oleje). Dále provádíme 1 x denně koupele v ovesných vločkách (viz. Nahoře). Dbáme o dostatečný přísun tekutin, vhodný lipový čaj a z černého bezu a vitaminů).

SPÁLA
Spála je kapénková infekce nebo infikované předměty, nakažlivá při prvních projevech nemoci až po 4 týdny.

Tato nemoc má náhlý začátek s vysoce horečnatým zánětem mandlí nebo zánětem nosohltanu, popřípadě i se zvracením. Po 3 dnech se objeví silně červená vyrážka o velikosti špendlíkové hlavičky. Povrch nosohltanu je velmi zrudlý a na jazyku se zpočátku nachází silný bělavý povlak, který se později zbarvý do malinové barvy se zřetelně vyvstávajícími bradavičkami. Pacient má bledý obličej a hodně zarudlé tváře. Všechny mízní uzliny jsou obvykle oteklé. Poté se objeví vyrážka na celém těle, obzvláště v tříslech, obličej zůstane většinou volný. Koncem choroby se kůže odloupává ve velkých kusech, ruce a chodidla silně svědí. Nemoc trvá něco okolo 6 týdnů.

Při podežření na spálu bychom měli vždy navštívit lékaře. Avšak teplotu můžeme snižovat bez chemických preparátů a to studenými zábaly nohou a rukou. Ústa a mandle vytíráme propolisovou tinkturou či tea-tree olejem. Třikrát denně dáváme poacientovi šálek odvaru z dubové kůry a to ještě týden po odeznění nemoci. Vyrážku mažeme levandulovým oleje a provádíme ovesné koupele. Přísně dbáme na dostatek tekutin. Vhodné je lipový čaj nebo z černého bezu.

TŘÍDENNÍ HOREČKA
Toto onemocnění se vyskytuje jen u malých dětí mezi 6. měsícem a 3 lety. Trvá zhruba 2 až 4 dny. Třídenní horečka je pravděpodobně kapénková infekce, ale jen málo nakažlivá. Jejími symptomy je náhlá vysoká horečka (může být až 40 st. Celsia) s chřipkovými projevy. Po 2 až 3 dech zase klesne stejně prudce na normální tělesnou teplotu. Dále se objeví bledě červená vyrážka po rozsetá obvykle po celém těle, ale ta po 2 dnech zmizí.

Teplotu se snažíme snížit pouze studenými zábaly noho nebo celého těla. Při hodně vysoké horečce můžeme dítě i spchovat vlažnou a poté studenou vodou, nesmí však mít studené ruce. Vyrážku mažeme levandulovým olejem. Dbáme na dostatečný pitný režim, vhodný je lipový čaj a černého bezu.

PŘIUŠNICE
Přiušnice patří k nevinným dětským nemocem, onemocnění trvá tak 2 týdny. Nemocný má horečku, bolí ho hlava a oblast kolem uší, může mít i ztuhlou šíji a problemy s polykáním. Pak se objevuje otok před ušima a pod bradou, jednostranně nebo na obou stranách. Pacienti si stěžují na ukrutné sucho v ústech, děvčátka na bolesti v podbříšku a hošíci na bolestivý šourek.

Teplotu snižuejme studenými zábaly nohou popřípadě celého těla. Oblast kolem uší a šíje jemně masírujeme levandulovým olejem, ten zmírní napětí a bolestivost. Dbáme na dostatečný pitný režim, vhodný je lipový čaj a z černého bezu. Bolesti hlavy zmírníme studenými obklady čela.

Autor: Simona Grygárková, Dis.
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz