Jak se oblékají pohádky

zpět

Když koncem loňského roku otevřela autorka a kurátorka Jana Sommerová, díky společnosti Barrandov Studio, šatník urozených králů, princezen, princů, dvorních dam, ale i prostých lidí z chalup, a filmové kostýmy vystavila ve Strahovském klášteře, velcí i malí návštěvníci se, stejně jako v časech premiér oblíbených filmů, kupili do fronty na lístky.

Výstava nazvaná Jak se oblékají pohádky se konala déle, než bylo původně plánováno, zájem o ni měli pořadatelé i v jiných městech a dokonce i na mezinárodních filmových festivalech. Cestovní plán se plnil a stále plní dalšími daty a adresami.

Ale co by to bylo za lidi kolem pohádek, kdyby neznali nějaké kouzlo, jak udělat dětem i dospělým ještě větší radost. A tak - čáry, máry, fuk – a můžeme se těšit z nové výstavy pohádkových kostýmů! Bude mnohem obsáhlejší.

V prostorách pražského Obecního domu si budeme moci od 4. do 31. prosince 2009 prohlédnout kromě šatů z loňska i další – z jiných pohádkových filmů. Tak třeba hrdinů z Dařbujána a Pandrholy, Malé mořské víly, Dívky na koštěti, Panny a netvora, Pana Tau, Jak se budí princezny, Honza málem králem, Peklo s princeznou.... K vidění bude přes 200 originálních filmových kostýmů. A můžeme prozradit, že to bude opět nádhera – prostě pohádka!

Součástí doprovodného programu výstavy Jak se oblékají pohádky II budou atraktivní tvůrčí dílny, ve kterých si děti z papíru „ušijí” vlastní kostým na míru, vyfotí se ve stylových kulisách nebo obléknou některé z připravených šatů a alespoň na chvíli se tak promění ve sličného prince či líbeznou princeznu.
Spoluorganizátory výstavy Jak se oblékají pohádky II jsou společnosti Barrandov studio a. s. a Obecní dům a. s. Záštitu převzala a hlavní patronkou se stala první dáma paní Livie Klausová, čestnými patrony výstavy jsou paní Alena Vránová a pan Václav Vorlíček.
Slavnostní vernisáž se koná 3. prosince od 18 hodin v Obecním domě.

Otevírací doba: denně 10 - 19 hodin
24. 12. 10 - 15 hodin
25. 12 zavřeno
26. 12. 10 - 19 hodin
31. 12. 10 - 16 hodin

Zdroj: www.jakseoblekajipohadky.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz