Jak se starat o velmi dlouhé vlasy?

zpět


Dlouhé vlasy jsou tím nejklasičtějším ale zároveň také nejosvědčenějším stylem, který vypadá vždycky skvěle. Dlouhé kadeře jsou krásné, přirozené, a navíc se s nimi dá vykouzlit nekonečné množství variací od ohonů, přes splétané copy až po drdoly, vždy dle účelu a příležitosti. Důležité je ale myslet také na jejich péči.


Dlouhé vlasy jsou krásné a sexy, a třebaže vám posměváčci připomenou oblíbené "dlouhé vlasy krátký rozum", nic na ně nedejte a svou chloubu si rozhodně nenechte ostříhat.

Dlouhé vlasy jsou vhodné pro ženy, které otravuje vlasy každé ráno dlouze upravovat za pomoci stylingových prostředků, ovšem připlatit si za kvalitní šampon, kondicionér či výživnou kúru jim potíž nečiní. O dlouhé vlasy je třeba se starat, a to vás může stát nejen čas ale i peníze. Narozdíl od krátkého "rozcuchu" potřebují dlouhé vlasy občasné použití masek, balzámů a kondicionérů.

Většina výrobců vlasové kosmetiky (alespoň z řad těch kvalitnějších) si je problémů spojených s dlouhými kadeřemi vědoma, a tak obvykle nabízejí pro tento typ vlasů speciální přípravky soustředící se především na zachování či obnovu lesku, pružnosti, a zamezení třepení konečků a lámání vlasů.

Dlouhé vlasy bývají oslabené česáním, fénováním a dalšími úpravami a bez patřičné regenerace je můžete už jen nechat ostříhat. Investice do vlasových přípravků sice není nejlevnější, ovšem výsledek jistě oceníte vy i vaše okolí.

Pokud si nevíte rady s volbou značky, ve vašem kadeřnictví vám jistě ochotně poradí odborníci na slovo vzatí.

Pokud jde o "běžný provoz", u dlouhých vlasů je důležité dbát na jejich co nejmenší zatěžování. Pokud jde o česání, omezte se na hřebeny s menším počtem zubů, vlasy nečešte příliš často. Rozhodně zapomeňte na namotávání si pramínků n prst z nervozity či dokonce cucání vlasů - nejen že je to nechutné, vlasy si tím navíc velmi ničíte.

Dlouhé vlasy je ideální nosit spletené či alespoň v copu - méně se tak ničí. Co se týče zastřihování konečků, je přirozené že je vám každého centimetru líto, ale zastřihování je důležitější než si myslíte. Roztřepené konečky narušují celou strukturu vlasů a snižují jejich kvalitu. Chcete-li tedy vlasy mít hezké, občasné zastřižení je nevyhnutelné.

Vlasy u žen znamenají mimo jiné také způsob jak zaujmout, zalíbit se, a často jsou dokonce přímo prostředkem ke svádění mužů. A pokud jde o vlasy dlouhé, svůdnost platí dvojnásob.

Pokud tedy zvládnete dostatečnou péči, není důvod proč je nemít taky. Jsou sexy a hravé, a navíc je s nimi mnohdy méně práce než s těmi krátkými, které se musí gelovat, tužit, lakovat, natáčet...

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz