Jak se zbavit bolestí v krku za pětikačku?

zpět

Zima, chladno, stres spojený s nedostatek slunečního svitu, nedostatečný příjem tekutin, to všechno mohou být spouštěče pro ne příliš nebezpečné, ale zato velmi nepříjemné onemocnění, které je spojené právě se zimními měsíci, angínu.

Samotný název - angína (z latinského angere - svírat) zhruba ukazuje na charakter potíží, které jsou s tímto typem onemocnění spojené a sice: nepříjemné pocity v krku - škrábání a řezání. Obtíže se stupňují při polykání. Podvědomě se snažíme polykat co nejméně, ale každou část krku si uvědomujeme zejména při polykání každého sousta jídla nebo při obyčejném pití.

angina angina


Při pohledu do krku si i laik všimne zarudlého měkkého patra a zadní stěny hltanu. Nápadné jsou však především zduřelé a překrvené mandle. Tyto i jiné příznaky, včetně zvýšené teploty, která ale není pravidelným průvodním znakem angíny, nás většinou dovedou k praktickému lékaři a ten následně nasadí antibiotika, doporučí pravidelný spánek, odpočinek bez rušivých elementů jako je počítač nebo televize, zvýšený přísun vitamínů a problém je během týdne vyřešen.

Existují ovšem i přípravky, které můžeme bez lékařského předpisu zakoupit v lékárně. Na trhu je běžně dostupný STOPANGIN, nejznámější a nejlevnější sprej do krku u nás. Je možné ho použít buď jako podpůrný lék při léčbě antibiotiky. Nebo můžeme roztok používat k dezinfekci ústní dutiny a hltanu při zánětlivých a infekčních onemocněních nebo při chirurgických výkonech v dutině ústní a k ústní hygieně, popř. k potlačení zápachu z úst. K dostání je ve formě kloktadla, roztoku nebo jako ústí sprej.Výhodou je použití, jak pro dospělé, tak pro děti od šesti let. Jeden den léčby s použitím roztoku Vás přijde na zhruba 5 korun.
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz