Jak si vybrat správnou velikost podprsenky

zpět

Není to tak dávno, co průzkum mezi ženami dospěl k závěru, že většina majitelek poprsí nosí nesprávnou velikost podprsenky. Abychom k nim nepatřily i my, naučme se správně změřit své vnady.

Vezměte si krejčovský metr a změřte obvod hrudníku těsně pod prsy. Tento rozměr značí velikost podprsenky (70,75,80,85,90). Nyní se změřte přes vrcholky ňader. Tyto centimetry udávají velikost košíčků, které budete potřebovat (A,B,C,D..). V tabulce velikostí, která je součástí článku si vyhledejte, do které skupiny patříte. Pro určení velikosti košíčků existuje také tento způsob:

Obvod přes prsa mínus obvod pod nimi:

12-14 cm = košíček A
14-16 cm = košíček B
16-18 cm = košíček C
18-20 cm = košíček D
20-22 cm = košíček E
22-24 cm = košíček F
24-26 cm = košíček G

Nyní již víte, kterou podprsenku máte po prodavačce chtít. Nejlepší je vyzkoušet si více typů, protože některé vám sedět nebudou. Přináším vám několik obecných tipů pro dobrý nákup.

Ramínka
Musí vám dobře sedět - nastavte si je tak, aby vám nepadala a ani se nezařezávala.

Háčky
Při zkoušení si prádlo zapněte na prostřední háček. Díky tomu máte vůli jak pro lehké zhubnutí, tak pro menší přibrání.

Kostice
Kosticové dráty se vyrábí ve dvou tvarech. Tvar podobným písmenu U pro ženy s většími ňadry a miskovité pro ženy s menšími.

Podprsenka, kterou si chcete koupit, vám opravdu musí sedět, nesmí vás mačkat a dělat na těle faldíky. Prsa nesmí z košíčku přetékat a měla by ho celý vyplňovat.

Každá velikost je specifická a potřebuje něco jiného. Pro menší prsa A a B, jsou vhodné zvedací podprsenky push-up, které prsa zvětší (pokud si to přejete). Pro střední prsa C se hodí podprsenka s kosticemi. Prsa podpírá a tvaruje. Velká prsa D, DD, E, F a G potřebují výrazné zpevnění, více látky, menší vykrojení, širší ramínka a pevné zapínání.

Dnešní výběr je široký, obchody nabízí pro každá prsa mnoho typů podprsenek. Pro zvláštní příležitosti si můžete pořídit kousek s odepínatelnými nebo silikonovými ramínky. Push-upky jsou naplněny molitanem, gelem nebo vodou. Pod obepnuté oblečení se hodí bezešvá podprsenka, pro topy s uvazováním za krkem využijete prádlo s ramínky také za krk. Hurá tedy na nákup té pravé!

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz