Jak správně pečovat o ruce pomocí přírodních prostředku

zpět

Zvláště v zimním období je kůže našich rukou vystavována nepříznivým vlivům počasí. Ale není to jen v zimním období, naše ruce jsou denně vystavovány agresivním pracím práškům, čistícím prostředkům, příliš horké vodě. Nejlepší ochranou jsou v zimním období bavlněné rukavice a doma rukavice gumové podle druhu vykonávané práce a hlavně pravidelná péče pomocí přírodním kosmetiky. Jestliže neradi nosíte rukavice nebo si je nevědomky svlékáte, namažte si ruce krémem před každou prací doma či na zahradě. Pomocí níže uvedených receptů si můžete sami pomoci jednoduchých a všem dostupných prostředků.

MEDOVÁ MASKA NA RUCE:

Je velmi jednoduchá a hlavně účinná, ruce jsou po ní jako ze sametu.

Postup: ruce si namažeme medem a necháme 25 minut působit. Občas si je důkladně protřeme o sebe.

MEDOVÁ MASKA S JOGURTEM:

Potřebujeme: 2 lžíce bílého jogurtu, 1 lžíci medu

Postup: jogurt a med důkladně promícháme. Potom naneseme na ruce a necháme 25 minut působit.

MASKA Z JABLKA A JOGURTU:

Potřebujeme: 1 nastrouhané jablko, 2 lžíce jogurtu (může být i zakysaná smetana)

Postup: jablko a jogurt smícháme. Pak naneseme na ruce a necháme 20 minut působit.

MASKA Z OVESNÝCH VLOČEK:

Potřebujeme: 2 lžíce jemně mletých ovesných vloček (dají se tak koupit), 4 kapky olivového nebo mandlového oleje a 5 kapek citrónové šťávy.

Postup: všechny uvedené suroviny smícháme a směs naneseme na ruce a necháme 30 minut působit. Účinek této masky se ještě zvýší, když si na ruce navlékneme igelitové rukavice, kdo nesnáší igelit, tak může použít i bavlněné.

PEELING NA RUCE:

Potřebujeme: hrubě mletou mořskou sůl (běžně k dostání v obchodech)

Postup: ruce si namočíme a nasypeme si do dlaně trochu soli. Potom si ruce mneme o sebe asi 5 minut. Pak opláchneme. Sůl odstraní z kůže staré buňky a pěkně ji zjemní. Peeling by se měl provádět jednou týdně.

Přírodní masky na ruky by se měly aplikovat asi dvakrát týdně. Ale pokožka by se měla ošetřovat pravidelně. Ráno a večer bychom ji měli ošetřovat natíráním buďto panenským olivovým nebo mandlovým či sezamovým olejem. Jestliže chceme ještě zvýšit účinek oleje je dobré do něho přidat levandulový, tea-tree nebo meduňkový éterický oleje (na 1 lžíci rostlinného oleje dáváme 2 kapky oleje éterického) musí být 100% přírodní!!! Tento údaj je uveden na lahvičce oleje, jestliže je tam napsáno 70% přírodní nebo nic, tak nekupovat, poněvadž obsahuje chemické přísady a ty nejsou vhodné.

Ruce si můžeme i koupat v bylinkových odvarech - například z heřmánku, měsíčku lékařského nebo třezalky. Tyto bylinky mají také hojivé účinky.

Autor: Simona Grygárková, Dis.
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz