Jak vybrat vhodnou matraci?

zpět

Spánek je velice důležitou součástí našeho života, je to přirozený způsob, jak si naše tělo může odpočinout, zregenerovat síly a uvolnit se. Kvalitu spánku lze ovlivnit výběrem vhodné matrace a případně roštu. Výběr matrace nepodceňujte, při výběru myslete na to, že v posteli strávíte třetinu života. Vhodně zvolená matrace poskytuje v kombinaci s podkladem dostatečnou vzdušnost a zaručuje dokonalé rozložení hmotnosti, tím je zaručena ideální anatomickou polohu páteře a uvolnění kosteního svalstva během spánku.

Druhy matrací a používaných materiálů.

- Polyuretanové (molitanové) matrace:
Dnešní molitanové matrace jsou vyrobeny z kvalitní polyuretanové pěny a řadí se mezi tvrdší matrace.Vyrábějí se v podobě monobloku. Tyto matrace jsou velmi žádané kvůli své nízké ceny.

- Pružinové matrace:
Hlavní předností těchto matrací je dokonalá větratelnost, nejlepší ze všech typů matrací. Můžete je umístit jak na pevnou desku, ta i na lamelový nebo laťový rošt. Pružinové matrace jsou vhodné pro široké spektrum zákazníků.

- Taštičkové matrace:
Jsou luxusní pružinové matrace. Jádro matrací obsahuje cca 400ks jednotlivých pružin v samostatných taštičkách. Taštičkové matrace mají velmi dobrou bodovou elasticitu a vynikající ortopedické vlastnosti. Uložení matrací může být jak na pevnou desku, tak na rošt.

- Matrace ze studené pěny:
Jsou polyuretanové matrace vyráběné za studena bez škodlivých látek (např. Formaldehydu atd.), mají vynikající ortopedické vlastnosti a díky své vnitřní struktuře umožňují ideální ventilaci vzduchu, čímž zabraňují kumulaci nežádoucí vlhkosti. Vhodné uložení perforovaná deska nebo rošt.

- Sendvičové (vrstvené) matrace:
Sendvičové matrace zahrnují širokou škálu matrací, od standardních, až po vysoce komfortní. Jsou tvořeny z několika vrstev a typů materiálů. Výsledná kombinace dává matracím jedinečné vlastnosti v tuhosti, vzdušnosti a anatomii.

- Latexové matrace:
Latexové matrace se vyznačují velkou bodovou deformací. Promáčnou se v místě největšího tlaku ležícího těla, ale okolí není tímto tlakem ovlivněno. Matrace mívají zóny s rozdílnou tvrdostí a díky tomu se výborně přispůsobí ležícímu člověku. Latexové matrace je nutné uložit na prodyšný podklad.Používané materiály.

Molitan klasická polyuretanová pěna:

Studená pěna:
- polyuretan lišící se technologií vyroby, která má zásadní dopad na výsledné vlastnosti matrace. Méně škodlivých látek a větší póry pro provzdušnění.

Latex:
- Směs umělého a přírodního latexu dává matracím zcela antialergické vlastnosti. Výborné ortopedické vlastnosti a dlouhá životnost.

PURová pěna:
- pojený polyuretan, požívaný jako pevné jádro matrací.

Líná pěna:
- viscoelastická (temoaktivní) hmota, která při kontaktu s lidským tělem reaguje na zvýšenou teplotu snížením své tvrdosti. Velmi vhodná pro dlouhodobě ležící pocienty.

Kokosové vlákno (gumožíně):
- velmi často používané pro odvětrávání matrací a zvyšující nosnost a tvrdost matrací.

Ovčí rouno:
- používá se na zpravidla na zimní straně matrace pro své hřejivé
vlastnosti.

A kde najdete ty správné matrace? V internetovém obchodě www.nabytek-forliving.cz

Potahy matrací.

Neprošitý bavlněný potah:
- používaný u nejlevnějších matrací.

Prošitý bavlněný potah:
- zpevněná obdoba neprošitého potahu.

Froté potah:
- snímatelný potah, který je možné prát při 60°C. Materiál je pružný, na dotek velmi příjemný.

Úplet:
- vyšší stupeň kvality v porovnání s froté potahem. Potah je hladší a silnější. Je prošitý dutým vláknem s vyšší grmaží.

AloeVera:
- kvalitní potah, který obsahuje výtažek známé rostliny AloeVera barbaensis z rodu liliovitých. Má pozitivní vliv na pokožku lidského těla, působí antibakteriáně.Postupně se uvolňující extrakt z AloeVera umožňuje dokonalou relaxaci ve spánku. Potah, prošitý třízónovým způsobem, je příjemný na dotek.

MicroCare:
- Jedná se o kvalitativně nový typ pleteného potahu, který díky svému speciálnímu složení poskytuje ochranu proti bakteriím, plísním a odstraňuje tak nepříznivé mikroorganismy.

Potah MicroCare:
- Je vyroben bez použití toxických nebo přírodě škodlivých látek. Je příjemný na dotek a vyznačuje se vysokou absorbcí vlhkosti i jejím snižováním. Je revolučním řešením pro alergiky. Speciální úprava pletené potahové textilie na matrace nabízí bez jakýchkoliv chemických přísad trvalou ochranu před domácími roztoči, bakteriemi a různými druhy hub. Takto upravená textilie výborně odvádí vlhkost od těla, rychle vysychá a je velmi příjemná na pokožku.

Lyocell:
- potah se speciální úpravou pleteniny, který bez chemických přísad chrání před roztoči, bakteriemi, houbami a různými mikroorganismy. K jejím předním vlastnostem patří vysoká absorbční schopnost a velmi rychlé odpařování. Mikrovlákna LENZING LYOCELL dodávají látce hedvábný lesk. Potah je možno prát při 60°C.

Zdroj: www.homemarket.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz