Jak vyléčit mužům trauma?

zpět

Rýma, bolest hlavy, průjem či žaludeční nevolnost tak málo stačí mužům k tomu, aby nasadili tragicky strhaný výraz oznamující své drahé, že se blíží jejich poslední hodinka.

Pánové, kteří se mění za dveřmi domova v akčního, odvážného ochránce a gentlemana, připraveného kdykoliv zasáhnout na obranu něžného pohlaví, nebo předvádí heroické činy supermana, aby všem dokázali svou mužnost a statečnost, doma umírají při banálních zdravotních potížích.

Zrovna tak postarší hrdinové, kteří často riskují své zdraví přepínáním svých sil či užíváním viagry, aby sobě i ostatním dokázali, že v 50 či 60 letech mají ještě dost mužné síly, doma se potácí jako slabé mouchy a kolabují při zdravotních problémech, které žena běžně překonává každý měsíc při menstruačním cyklu a ještě přitom musí zvládat všechny pracovní i domácí povinnosti.

Muži jsou hrdinové okamžiku. Zatímco venku si před ostatními ženami hrají na supermana a ochránce i s rýmou či bolením hlavy, doma se mění v trosku vyžadující neustálou akutní péči své drahé. Od manželky či partnerky očekávají, že se z ní stane maminka lítající okolo svého chlapečka s čajíčky, léky, teploměrem, kapesníky či obklady. Přitom musí být stále ve střehu, zda něco nepotřebuje a samozřejmě konejšivými slovy projevovat soucítění s jeho ˝vážným˝ zdravotním stavem. A to i bez ohledu na to, jestli ona sama nemá zrovna nějaké své zdravotní či menstruační potíže.

Ženské menstruační potíže páni tvorstva chápou jen velmi těžce, nebo spíše nechápou vůbec. Ovšem své banální zdravotní potíže chápou jako těžké psychické trauma. A ač by se dalo zcela logicky očekávat, že pokud muž pozná ty a samé zdravotní problémy, bude mít větší pochopení pro ženský menstruační syndrom, opak je pravdou.

A když jeho drahá náhodou pronese větu: Bolí mě břicho /nebo hlava/, dostane se jí udivené odpovědi: Tebe už tase bolí hlava /břicho/?

Mužské chápání totiž vychází ze zakukleného já, které jen těžko přesáhne hranici vlastního vnímání světa.

A tak na připomínku své drahé: Bolesti hlavy, břicha, průjem či nevolnost překonávám každý měsíc, aspoň vidíš jaký to je. A já musím ještě zvládat práci i domácnost, její drahý bezostyšně zareaguje nezpochybnitelným argumentem: Ale ty jsi na to zvyklá. Proti tomuto argumentu snad nelze vznést ani námitku: Aspoň vidíš, co musím všechno vydržet, protože pánové považují zvyklost na bolest za výhodu a nepřesvědčí je ani fakt, že ženy mají mnohem vyšší práh bolestivosti než muži.

A tak proti mužově umírání na rýmu či bolest hlavy existuje jediná účinná obrana - začít úpět taky např. bolestí zubů či čímkoliv jiným. Když ho začnete litovat, složí se vám úplně, když budete jeho nemoc banalizovat, začne se ještě více litovat a skučet jaký je chudák.

Když ale začnete naříkat a litovat se také, muži neradu slyší z úst žen stejnou písničku. A tak přestanou skučet, aby nemuseli poslouchat vaše skučení. Proto proti jeho tragickému výrazu a achavému nářku nasaďte vlastní umírající výraz a zpívejte stejnou lítostivě zoufalou písničku. Tím nejrychleji vyléčíte jeho trauma.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz