Jak vyřešit úložné prostory

zpět

Pokud nevyznáváte život dobrodruha, jehož majetkem je to, co má v batohu na zádech, dříve či později budete stát před problémem nedostatku úložných prostor. Majitelé menších domků a bytů to vnímají ještě citelněji.

Všeobecně platí, že lidé rádi hromadí předměty. Naším hlavním úkolem však je naučit se rozeznávat, které jsou důležité a které nám pouze zabírají místo. Pokud jste se již rozloučili s vázičkou z předminulých Vánoc, která se vám barevně ani tvarově nehodí do interiéru a byla stále schovaná ve skříni, můžete začít přemýšlet kam s tím důležitým zbytkem. Nejvděčnějším místem pro úložné prostory bývají schody. Nejen jejich boční stěna, která nabízí místo pro skříň, ale i jednotlivý schod se dá s pomocí truhláře proměnit na šuplík, kam se mohou schovat boty, pracovní nářadí nebo třeba sportovní náčiní. Nemáte-li schody, máte jistě nábytek a pokud bojujete s místem, vybírejte takový nábytek, který v sobě má úložný prostor, nebo do nějž se dá jednoduše doplnit. Nejoblíbenější jsou sedačky, křesla a pohovky, které mají vysoké nohy. Na ně se připevní držáky a okamžitě vznikne místo pro umělohmotné kontejnery nebo stylové bambusové a proutěné košíky.

Máte-li vysoké stropy, využijte místo pod nimi. Je vhodné na knihy, cd, šanony, časopisy, sbírky hrníčků, pivních půllitrů a pokud poličky doplníte i o pár pnoucích se květin, získáte zajímavý funkční design. Nudný strop můžete ozvláštnit závěsnými dřevěnými úložnými kontejnery, které si budete podle potřeby spouštět na lanku k zemi. Nechcete-li jednotlivé kontejnery, nechte si udělat jeden velký, který pojmete nejen jako úložný prostor, ale jako zajímavou dekoraci na stropě, která po zavedení elektřiny také svítí.

Pokud máte skříně, které nesahají do stropu, můžete využít jejich horní desku. Snažte se ale pořídit zajímavé krabice nebo kontejnery, aby designově nerušily interiér. Kontejnery a krabice lemované nerezovými prvky vypadají luxusně a také jsou pevnější.

Někteří z nás využívají koupelnové dveře jako místo na pověšení županu nebo ručníku. V bytě ale máte dveří více. Dobrým proměřením (aby se daly otevřít) a zajímavým návrhem z nich můžete mít další úložný prostor, který tolik potřebujete.

Zdroj: www.living.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz