Jarní inspirace pro ložnici

zpět

Příchod jara znamená pro většinu z nás něco jako "nový život" , přičemž na tom není nic zvláštního, vždyť v přírodě tomu tak opravdu je a člověk přeci jen pochází z přírody a nikoliv např. z nemocnice nebo z kanceláře. A máte i vy také něco jako "jarní touhu" změnit své bydlen dopřát si jaro ve svém vlastním bytě? Je to vlastně jednoduché, zkuste např...

Zkuste např. jen takovou zdánlivou banalitu, jakou je výměna potahových látek a ložního prádla. Stačí se jen zamyslet nad tím, čím vším je vlastně vaše ložnice tzv. určena a co vytváří její charakter. Vždyť jsou to vlastně jen textilie, ložní povlaky, prostěradla a závěsy. Vyměníte – li tedy to, co určuje charakter místnosti, pak logicky vytvoříte vlastně místnost novou.

Jako zámku?
Stále více je populární výrazně dekorativní ložní textil, který je sám o sobě silným prvkem a tvůrcem atmosféry ložnice. A stále více jsou tzv. v módě romantické, či chcete-li"„zámecké" ložnice, přičemž ona zámeckost spočívá vlastně v prvé i druhé řadě ve tvarosloví samotné pelesti a čela postele a pak také v úpravě a použití textilií. A jak vytvořit tu správnou atmosféru? Je to vlastně velmi jednoduché. Pokud onou správnou atmosférou míníte atmosféru romantickou, pak zkuste:

1.dlouhé dvojité závěsy, případně jeden závěs těžký a na místo druhého závěsu jen volně splývavou záclonu . Důležité je ono nařasení, kterého dosáhnete jednoduchým pravidelným zavěšením závěsu a záclony na pojezdovou tyč. Závěs neroztahujete po celé jeho výšce, nahoře jej nechte zatažený a roztáhněte jej ve výšce svého pasu a každou stranu normálně přivažte.

Nezapomeňte před tím závěs poněkud nadzvednout tak, aby textilie po svázání vytvořila bohatý objem.

2. zkuste bílou barvu, hodně bílé barvy a onen zámecký efekt a málem svatební romantika se záhy dostaví.

Zdroj: www.living.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz