Jarní oblečení ve stylu 60.let

zpět

Letošní jaro se bude odvíjet ve stylu šedesátých let. Hlavním cílem v této době bylo šokovat obyčejného člověka, poukázat na kreativitu a rozvernost, jež neznala mezí. Móda, která se přizpůsobí ženské postavě. Štíhlý pas, široké boky a zakrytá kolena, to bude jeden ze stylů nové módy. I v případě, že vosí pas není vaší silnou stránkou, můžete být "IN". Některé kolekce totiž pas nezdůrazňují a ponechávají rovnou, uvolněnou siluetu.

Ikonou tehdejšího světa byla průsvitná Twiggy nabitá sexappealem. Její doširoka otevřené oči a dlouhé řasy, které jí tehdy jako pubertální dívce zajistili obdiv. Stala se symbolem krásy a odstartovala etapu velmi štíhlých modelek. Do popředí lidské pozornosti se dostávali krásné ženské nohy, a začalo období minisukní. Vášeň pro oblékání souvisela s hudebními idoly, jako jsou např. Rolling Stones či Beatles. Koncem šedesátých let začaly do světa pronikat náměty jiných kultur. Hippies odstartovali éru batikovaných košilí a indiánských talismanů.

A na co se můžeme těšit letos na jaře? Budou se nosit hlavně minisukně, minišaty, ale i šaty až na zem pro společenské události. Co se týče kalhot, tak hlavní roli hraje v tomto stylu "uvolněnost". Upnutým tvarům je pro tentokrát odzvoněno. Pas je spíže zvýšený, nohavice široké, a někdy u kotníku mohou být zúženy. U kalhot s nižším pasem je pas široký a tvořený pruhem látky.

Z předešlé sezóny nám zůstávají ještě metalické barvy, zejména stříbrná. Dále je velmi rozšířenou barvou žlutá a její všelijaké odstíny od zářivých přes světložluté až po žlutou v kombinaci s tlumenými odstíny. Objeví se ale i červené a modré odstíny či dokonce myslivecká zelená. Kombinace černé a bílé je skutečně nesmrtelná, a proto ji bude k vidění i letos na jaře a v létě.

Nesmíme opomenout ani šperky, tím může být v této sezóně prakticky cokoliv. Nosí se ve velkém množství i v tzv. vrstvení. Např. avantgardní šperky z plastu nebo masivní kovové šperky. Důležitou součástí budou i brýle jako v 60. létech, tedy velké a tmavé.

Zdroj: www.moda.cz

vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz