Jarní očista organismu

zpět

Současná doba je velmi vhodná pro provádění různých detoxikačních kúr. Očista těla je důležitá, protože se zbavíme nebezpečných plísní, kvasinek, toxinů a těžkých kovů. Dále si vyčistíme střevní trakt, játra, lymfu, ledviny a cévní systém. A co víc, sníží se vysoká hladina cholesterolu, upraví se krevní tlak, obnovíme si funkci střeva i s blahodárnou mikroflórou, kterou potřebujeme, např. ke správnému vstřebávání vitamínů.

Navíc se naše střeva zbaví balastních látek a toxinů. Očistu organismu přivítají také naše játra, která se zregenerují a ledviny zase dostanou novou energii pro svoji činnost. Jak vidíme, očista těla je velmi důležitá, protože nám nastartuje organismus a doplní chybějící energii.

Dopřejte vašemu tělu alespoň čas od času to, co tolik potřebuje - pročišťovací kúru. Je jich celá řada, stačí si jen vybrat tu, která by vám vyhovovala:

Odlehčovací den
Jedna z nejznámějších a nejúčinnějších odlehčovacích kúr spočívá v dodržování buď zeleninového, nebo ovocného půstu, tzn. že v určený den se ve vašem jídelníčku objeví pouze ovoce nebo zelenina v přírodní a neupravené formě doplněná množstvím tekutin. Tím ulevíte vašemu zažívacímu traktu, který nebude mít práci s trávením, a tělo si tak odpočine. Pro tuto kúru si vyhraďte vždy jeden den, nejlépe přes víkend, kdy nejste v práci, a lépe tak překonáte pocity podrážděnosti, které může náhlé snížení potravy vyvolat. Pokud vám ovoce nebo zelenina nevyhovuje, zvolte si například rýžový (přes den jíte pouze vařenou rýži) nebo vločkový (konzumujete vločkový odvar) den. Poněkud drsnější formou může být krátkodobá hladovka. Ta trvá i několik dní, kdy popíjíte pouze čerstvě vylisované ovocné nebo zeleninové šťávy. Po jejím skončení postupně zvyšujte příjem vitamínů a vlákniny, rozhodně se hned nezakousněte do mastného vepřového řízku, žaludek si musí zvykat postupně. Volte také dny, kdy nejste v práci a máte klid. V případě hladovky se ale poraďte s lékařem, není totiž vhodná pro každého.

Pitný režim musíme při detoxikační kúře zvýšit nejméně na 3 litry tekutin za den a to proto, aby se rychleji odplavovaly škodlivé látky z našeho těla. Velmi vhodná je pramenitá voda nebo voda rozmražená. Potřebné je také zařadit do očistné kúry zeleninové šťávy (např. mrkvová, z červené řepy a z okurky). Naprosto nevhodné jsou obarvené limonády a džusy.

Sauna
Vaše tělo můžete zbavit škodlivin také saunou. Teplota v sauně dosahuje 80-100 stupňů a je zde vhodné zůstat tak dlouho, dokud se zde člověk cítí příjemně, neplatí tedy, čím déle, tím lépe. Poté následuje studená sprcha a bazén se studenou vodou, v zimě sníh. A zase znova do sauny. Celý postup je vhodné opakovat asi třikrát. Při saunování je nutné pamatovat na dostatečný příjem tekutin. Sauna také působí protistresově a přivozuje celkovou regeneraci organismu. Není však vhodná pro lidi, kteří trpí záněty žil, vysokým tlakem, srdečními chorobami, chronickou chorobou ledvin, epilepsií a pro lidi starší 70 let.

Bylinky
Snad nejznámější pročišťovací bylinkou je kopřiva. Doporučuje se 14denní kúra, po kterou pijete 3x denně šálek kopřivového odvaru. Kopřiva čistí krev, játra a pleť. Další prospěšnou rostlinkou je pampeliška, odlehčí zažívacímu traktu a pomůže zejména těm, kteří trpní zácpou. Každé ráno si také zvykněte nalačno vypít sklenici vlažné minerálky s vymačkanou citronovou šťávou, budete pak lépe trávit.

Pohyb
Na ten byste rozhodně zapomínat neměli. Díky sportu se povzbudí krevní oběh, krev začne Potem odplavíme z našeho těla nejenom škodliviny, ale i stres, úzkost a špatnou náladu.

Voda
Snad ten nejlepší čisticí prostředek, proto by se na pitný režim nemělo zapomínat. Dva až tři litry minerálek, zředěných džusů, vody a bylinkových čajů by měl vypít každý. Prospěšné jsou také střídavé sprchy teplou a studenou vodou a bylinkové koupele.

Zdravá mysl
K tomu, aby naše tělo fungovalo tak, jak má, je třeba nejenom zdravé tělo, ale i mysl. Odpočívejte, relaxujte, dělejte si radost a vše pro to, aby vás nepohltil stres a špatná nálada. Dopřejte si chvilku jen pro sebe, věnujte se svým koníčkům a zálibám, obklopte se lidmi, které máte rádi a se kterými je vám dobře. Běžte se projít do lesa, dýchejte čerstvý vzduch a nemyslete na nepříjemné věci.

2 měsíční kúra
Ideální je, když provádíme očistu těla alespoň dva měsíce, ovšem vaše tělo vám poděkuje za každý týden tohoto kompletního „úklidu“. Během očisty můžeme pozorovat různé změny v barvě stolice či moči, můžeme se cítit unavení nebo se může zhoršit pleť. Tyto přídatné příznaky pak postupně ustupují, až zcela vymizí a svědčí o správně provedené detoxikaci organismu.

Nabídka přírodních přípravků na detoxikaci organismu.


Zdroj: www.celostnimedicina.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz