Jean Paul Gaultier: král francouzské módy

zpět


Ne nadarmo je návrhář Jean Paul Gaultier přezdíván králem francouzské módy. Designér, který nikdy nedosáhl krejčovského vzdělání, a přesto se stal jedním z nejslavnějších návrhářů na světě, určuje chod světové módy již přes třicet let. Pojďme společně nahlédnout do života i tvorby jednoho z největších módních gigantů historie.Jean Paul Gaultier a počátky tvorby
Jean Paul projevil zájem o módu a módní průmysl již ve velmi útlém věku. Skici a návrhy, které tvořil již ve školních lavicích, sklízely pozornost spolužáků i učitelů. Jean Paul však ve skutečnosti nikdy neabsolvoval návrhářkou školu, přesto se díky vrozenému talentu a zájmu stal středem pozornosti pro budoucí vývoj módy. V roce 1970 si jeho návrhů všiml Pierre Cardin, který odstartoval Gaultierovu "módní kariéru".

Gaultier a jeho první kolekce
Jean Paul Gaultier zasáhl světovou módu jako blesk z čistého nebe. V osmdesátých letech se veřejně projevil jeho neobyčejný talent. První samostatná kolekce oblečení, kterou vydal, spatřila světlo světa již v roce 1976. Jean se tak rázem zařadil mezi designéry, který svými modely dokážou naprosto získat srdce každé ženy. Gaultier triumfoval se svými návrhy ve stylu street wear, ale rovněž zaujaly jeho couture kolekce plné netradičnosti, originálních prvků a v neposlední řadě také hravosti.Zlom v kariéře - spolupráce s Madonnou
Jean Paul Gaultier chtěl docílit nejen světového věhlasu, ale také pozornosti nejrůznějších celebrit. Již v počátcích jeho tvorby, tedy v osmdesátých letech, se podílel na stylu Madonny, který se mu podařilo zformovat a proslavit. Jestliže si vzpomínáte na první Madonniny klipy, ve kterých vystupovala v charakteristických špičatých podprsenkách, jedná se právě o návrhy Jeana Paula Gaultiera.

Krása v podání Gaultiera
Návrhář Gaultier se ve světě módy proslavil mimo jiné svým zvláštním pohledem na krásu. Jean nikdy nepatřil mezi takové, kteří uznávají konvenci. Naopak, je pověstný například tím, že na své přehlídky vybírá i netradiční typy žen. Často na přehlídkových molech spatříme plnoštíhlé či tetované modelky, které by jiný světový návrhář nezaměstnal.

S Gautierem do světa omamných vůní a krášlící kosmetiky
V roce 1993 Jean uvedl řadu parfémů. Netrvalo dlouho, a vůně Gaultier se staly oblíbené v nejrůznějších koutech světa. Kdo by neznal Gaultierovy vůně Classique nebo Le Male.

Jean Paul Gaultier se v současné době soustředí také na výrobu nejrůznějších kosmetických přípravků, mezi kterými nalezneme množství tvářenek, řasenek nebo také make-upů.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz