Kašmírové svetry jsou pohlazením nejen pro tělo

zpět

Hedvábné, hebké, příjemné na dotyk, to jsou kašmírové svetříky. Opět jsou tu v plné síle a celé své kráse. Tak jako je nosily naše maminky v dobách svého mládí, je můžeme nyní teď nosit i my.

Když jsme byly malé holčičky, naši pozornost upoutávalo vše, co vlastnily naše maminky. Ty nám půjčovaly cokoliv, na co jsme si vzpomněly až na jednu jedinou výjimku a tou byly jejich překrásné kašmírové svetry. Snad milionkrát jsme žadonily, aby nám je na chviličku půjčily a my se mohly zhlédnout v zrcadle, avšak bezúspěšně.
Nejenže jsou kašmírové svetry velmi příjemné, tak jsou navíc i hitem letošního podzimu. Kašmír je věčný a majitelky tohoto pokladu mohou jedině překypovat štěstím. Nevít, proč máte mít důvod ke štěstí ze svého svetříku? V tom případě vlastníte tento skvělý kousek úplně omylem.

Kašmírový svetr je skvost mezi svetry, není to jen tak obyčejný kus látky. Příjemně vás zahřeje v chladných podzimních i zimních dnech. Budete se cítit jako byste na sobě měly svetr z peříček a to díky jeho jemnosti. Nemusíte si lámat hlavu s cucky, protože ty se netvoří. Neztrácí tvar a barvu.

Pozor si však dejte při jeho ošetřování. Vždy se řiďte podle pokynů na cedulce, nikdy neexperimentujte a nedávejte na "osvědčené" rady kamarádek. Raz dva byste si tak mohly zničit tento ne zrovna nejlevnější svetřík. Perte ho vždy jedině ručně a raději zapomeňte na pračku, ve které by se vám zajisté srazil.

Za jemností kašmírového svetru stojí vlna, ze které se vyrábí. Je to ta nejjemnější textilní příze, kterou má oděvní průmysl k dispozici. Vlákna kašmíru se vyčesávají z kašmírských koz ručně a zbavují se následně hrubé vrchní srsti. Vznikají tak velmi lehká a teplá vlákna. Kašmírská vlna se v dnešní době nezískává už jen v jeho původní "kolébce". Kašmíru, ale na daleko širším území. Tyto svetry nepatří mezi ty nejlevnější. Ovšem investovat se vyplatí. Pořídit si je můžete ve všech odstínech barevné palety. Vyrábí se v různých střizích, počínaje kulatými či véčkovými výstřihy, pokračuje přes lodičkové až po roláky. Není to jen otázka elegance, neboť jsou v prodeji i sportovnější verze.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz