Kosmetika z kozího mléka - Anti-ageing program

zpět

Na stavu pleti zralé ženy se význačně podílí tyto faktory: stres, výživa-dostatek antioxidantů, prostředí, hormonální vyladění.


Kolem 30 let věku dochází ke změnám v ukládání vitamínů a minerálů. Dá se říci, že si tělo jen velice obtížně ukládá vápník a velmi těžko se zásobuje vitamíny. To co jsme v mládí zanedbali, kolem 30 let jen těžko doháníme. Důležitá je prevence a dle odborníků je třeba začít již kolem 20 let. V tomto období je nutné používat zvláčňující a hydratační přípravky, které mohou dočasně vyhladit povrch kůže a zvýšit schopnost udržovat vlhkost. Pokožka je pro tělo i rezervoár vody - záleží na funkci kolagenních vláken, která mají schopnost nasávat tekutinu: musíme je tedy chránit!


Jak jsme se již výše zmínili je třeba anti-ageing (zpomalení stárnutí) program postavit na antioxidantech a živinách.


Proč právě antioxidanty?


Buňky využívají k produkci energie kyslík. V průběhu tohoto procesu se vytvářejí nestabilní molekuly kyslíku ? volné radikály. Tyto nestabilní molekuly kyslíku vznikají při základních metabolických funkcích, kdy buňka k činnosti potřebuje kyslík. Vznik volný radikálů podporuje též sluneční záření, toxiny, cigaretový kouř. Volný radikál může poškodit jakoukoli část buňky včetně jádra. Volný radikál hledá do páru jeden elektron a napojuje se třeba na kolagen kůže tím, že odebere elektron z molekuly kolagenu kůže. Kolagenní vlákno tím ztrácí své schopnosti. Pokožka ztrácí schopnost pružnosti a vytvářejí se i pigmentové skvrny. Pružnost souvisí se schopností hydratace.


Jak se bránit?


Ideální je doplňovat stravu o dostatek antioxidantů a totéž platí i v péči o kůži. Antioxidanty, které patří k těm nejúčinnějším: Vitamíny E, C a beta karoten, inositol, selen, Q 10. Enzymy - látky , které podporují biochemické reakce.


Kosmetická značka La Chevre SymbioNatura a její podřady La Chevre a Le Chaton využívá nejcennějších surovin z kozího mléka. Základní recepturou této kosmetiky je obsah másla z kozího mléka a aktivních složek jako je syrovátka z kozího mléka a biologicky aktivní přírodní extrakty mořských řas, planktonu a rostlin. Kozí mléko je velmi zdravé a hojně užívané v případě intolerantní pleti (psoriáza, atopický ekzém, alergie). Obsahuje tyto antioxidanty: Ubichinon- koenzym ubichinon má detoxikační účinky, vitamín A, B1, B2, B3(PP faktor), B5, B6, B12, C, inositol, cholin, a další skupiny látek které mají výrazný vliv na ochranu a výživu pokožky.
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz