Kouzlo jménem pletené copánky

zpět

Vlasy máme sice stále jedny a tytéž, přesto ale mohou vypadat každý den úplně jinak. Jde s nimi dělat všemožná kouzla a triky, především pokud je máte trošku delší. A právě jedním takovým jsou splétané copy a copánky, kterými budete jednoduše nadšeni.

Tlusté, tenké, světlé, tmavé, krátké, dlouhé, jednoduché nebo francouzské, rozverné i elegantní, jednoduše jaké vás jen napadnou, takové mohou vaše copánky být. Jednodušší varianty zvládnete doma před zrcadlem, s těmi složitějšími vám ochotně pomohou ve vašem kadeřnictví.

Výsledek ale jistě bude stát za to, copánky jsou totiž vždycky úchvatné.

Rozhodně se nenechte odradit obecným povědomím, že pletené copky jsou jen pro malé slečny. Realita je zcela jiná. Jistě, dva roztomilé copánky s barevnými stuhami budou působit mladistvě, to ovšem vůbec není na škodu, trocha nevinné vizáže občas také neuškodí.

Stačí ale malá obměna - dvou za třeba třicet drobných copánků, a to už je úplně jiná písnička. K zahození rozhodně ale není ani pouhý jeden silnější cop, ten naopak působí velmi žensky a svůdně. Pro šikovnější ručičky existuje samozřejmě i celá řada různých proplétaných kombinovaných variací, které také vůbec nejsou k zahození, především pokud se chystáte na nějakou důležitější akci, ovšem ani klasickým, zdánlivě ledabyle spleteným volnějším copem jistě nikoho nepohoršíte.

Pletené copy jsou nejen velmi slušivé, ale také praktické (vlasy vám nepadají do obličeje ani do polévky při vaření) a navíc jsou tak vaše vlasy chráněny před nepříznivými vlivy jako je například vítr, který vlasy zacuchává, méně se poškozují, jsou zdravější a živější na pohled. Navíc jsou copánky jedním z nejuniverzálnějších účesů - nejen že jsou nekonečně variabilní, ale sluší skutečně každému. Kromě toho ty "obyčejné" nejsou vůbec náročné na údržbu ani na vytvoření, a přitom vypadají tak úžasně.

A pokud vám nestačí hrát si s tvary, velikostmi a počtem copánků, můžete se vyřádit v gumičkách, stuhách, sponkách, čelenkách, nebo si do copů můžete dokonce zaplést mušličky, korálky, květiny, nebo třeba barevné bavlnky. Záleží už jen na vaší fantazii, s čím originálním sami přijdete.

Malá rada pro slečny a dámy s méně hustými vlasy: copánků se nemusíte zcela vzdávat, jen je třeba neutahovat je příliš, naopak je plást co nejméně volné. Vlasy pak nejsou tolik utažené u hlavy a působí vzdušněji.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz