Království lesa na Lipně

zpět

V novém Království lesa najdete několik desítek atrakcí a herních prvků. Některé z nich vznikly přímo na míru tomuto nádhernému zákoutí šumavské přírody. Strávíte u nás hodiny zábavou, která je určena pro všechny generace.

Ideální výlet pro rodiny s dětmi
Nová oáza na Šumavě je zasvěcena hrám, dovádění a zdokonalování pohybových schopností. Bez ohledu na věk. Připravte si proto dostatek energie na desítky fantastických atrakcí. Můžete se zabydlet v bludišti mezi mladými stromky. Ztratit se v mraveništi. Anebo na velké trampolíně vyskočit až k větvoví vzrostlých stromů. V Království lesa najdete dále originální lanovky, provazové sestavy, stromová městečka, prolézačky, houpačky, půvabné domečky pro děti, hrady a hradiště, kolotoče, pískoviště nebo skluzavky. Všechny herní prvky a sestavy jsou certifikované a promyšleně spojují zábavu s poznáním šumavské přírody v jejích rozmanitých podobách.

Staňte se součástí přírody
Rozsáhlá lanová centra připomínají stezky zvířat, pro které je les domovem. Veverky, kuny, plchové, jezevci, lišky... Právě jejich život a pohyb inspiroval tvůrce Království lesa k tomu, abyste i vy nahlédli do tajemství skrytého v zeleni. Naučíte se ale také rozeznávat stromy. Zjistíte, jaké vlastnosti má dřevo a jaké jsou možnosti jeho využití. Poznáte stopy jeho zvířecích obyvatel a pochopíte zákonitosti života lesního společenství. Budete si moci zahrát na originální dendrofon, vyzkoušíte hmatový chodník, nahlédnete do hmyzího hotelu nebo okusíte život v duté kládě. Každý návštěvník si navíc odnese i dárek z nejcennějších - moudrost a bohatství lesa, které se dědí tisíce let od semínka až po vzrostlé mohykány. A nádavkem získáte čistou energii a radost z pohybu na čerstvém vzduchu.

Kdy:
Květen 10.00 - 18.00 hod.
Červen 9.30 - 19.00 hod.
Červenec 9.30 - 19.00 hod.
Srpen 9.30 - 19.00 hod.
Září 9.30 - 19.00 hod.
Říjen 10.00 - 18.00 hod.

Kde:
Lipno nad Vltavou 307
382 78 Lipno nad Vltavou

GPS souřadnice parkoviště: 48.6440364N, 14.2203781E

Království lesa najdete kousek od známé Stezky korunami stromů v Lipně nad Vltavou. V tomto srdci lipenského areálu můžete využít centrální parkoviště. Na vrchol, kde najdete Stezku i Království, se můžete dostat Stezkabusem, lanovkou, na kole nebo pěšky. Značená trasa je dlouhá 1 kilometr.

Vstupné:
KRÁLOVSTVÍ LESA:
Dospělí: 210 Kč
Děti 3–14 let, osoby starší 65 let, ZTP/P + doprovod zdarma: 210 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti do 14 let): 600 Kč
Každé další dítě do 14 let: 150 Kč

KRÁLOVSTVÍ LESA + STEZKA KORUNAMI STROMŮ:
Dospělí: 350 Kč
Děti 3–14 let, osoby starší 65 let, ZTP/P + doprovod zdarma: 325 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti do 14 let): 960 Kč
Každé další dítě do 14 let: 250 Kč

Více informací:
www.kralovstvilesa.cz

alt. text


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz