Krátké vlasy, jak je učesat?

zpět

Krátké vlasy si už oblíbila velká spousta žen. Jsou praktické, vypadají sexy, vesele a mladistvě. A mýtus, že s krátkými vlasy se nedá hrát tak jako s dlouhými, zdaleka není pravdivý.

Poslední roky jsou krátké vlasy velmi "in", především tedy střapaté klučičí sestřihy, které jsou naprosto geniální - vlasy jsou vzdušné, nemastí se tak rychle a lépe drží tvar. Kromě toho krátké sestřihy samozřejmě ubírají na věku a jsou velmi sexy, energické, veselé, a vždycky v módě.

Pokud jde ale o styly, vybere si asi každý. Krátký sestřih může být sportovní, elegantní, bláznivý, prostě jakýkoliv vás napadne, a to klidně během několika málo minut. S krátkými vlasy se sají dělat zázraky skutečně na počkání. Stačí k tomu například květiny či různé čelenky, sponky a klipsy do vlasů. Pokud zvolíte vhodný květinový doplněk, je tento účes na léto ideální. Navíc v tmavých vlasech barevné ozdůbky krásně vyniknou a účes ozdobí.

Úprava krátkých vlasů je samozřejmě časově náročnější, a to i v případě že se vzdáte jakéhokoliv dozdobování, ovšem výsledek jistě stojí za to. Pár minut ráno se stylingovými prostředky, a z domu vyráží do práce skutečná hvězda. elegantní a smyslná s vlasy hladce sčesanými, rozverná a hravá s bláznivým rozcuchem, či romanticky sladká s květinkami ve vlasech.

Pokud máte ale momentálně vlasy dlouhé, a uvažujete o jejich ostříhání, nezapomeňte, že ne každému musí krátké vlasy slušet. Ke každému tvaru obličeje sedí něco jiného, a tak je rozhodně na místě poradit se s kadeřníkem, zda je vámi zvolený účes vhodný, či ne. Zde platí rčení "Dobrá rada nad zlato" dvojnásob.

Přeci jen, špatně vybrané tričko můžete kdykoliv zahodit, ale se špatným účesem už to není tak snadné. Krátký účes vás může změnit v dobrém i špatném směru. Nesmíte zapomínat, že krátké vlasy zvýrazní nejen hezké části obličeje, ale mohou silně zdůraznit i drobné nedostatky vašeho půvabu.

Není snad ale třeba připomínat, že pokud chceme aby naše vlasy dobře vypadaly, samozřejmě je nutné dbát na správný výběr vlasové kosmetiky.

Každý typ vlasů vyžaduje nejen odpovídající druh šamponu a kondicionéru, ale také vhodné stylingové přípravky, bez kterých se u krátkých střihů asi neobejdete. Jejich výběr rozhodně nepodceňujte.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz