Kuchyňská móda

zpět

Různé části interiéru se v různé době těší různě oblibě a většinou to souvisí s proměnami životního stylu. Nedávno byly tématem č.1 masážní vany, sprchy a jiná vybavení koupelen, přičemž v poslední době nadšení z těchto technologických "vymožeností" postupně opadá. Když si promluvíte s výrobci kuchyní, pak zjistíte, že podobným trendem, který ale trvá, jsou kuchyně "s ostrůvkem".Chtějí je mít všichni, kteří vlastní větší, než úplně malou kuchyni. A k čemu je ostrůvek?

Na zjev "ostrůvků" zareagovali už před lety výrobci digestoří a v jejich nabídce tedy není problém nalézt "ostrůvkové" odsavače, kterým je v podstatě vždy věnována větší pozornost, bývají "designové" a automaticky se řadí mezi luxusní či nadstandardní zboží. Totéž platí o ostrůvcích jako takových. I oni jsou znakem určitého nadstandardu a tomu také odpovídá často vyšší cena celé sestavy. Přitom ostrůvek je vlastně "na nic". A nebo ne?

Koncepční - dispoziční důvody

Ostrůvek je vlastně vyjmutá část pracovní desky kuchyňské sestavy. Pokud je místnost určená pro zřízení kuchyně např. příliš úzká a nebo jinak nevhodná k vytvoření standardní kompaktní sestavy, pak může být předsunutí její části v podobě ostrůvku elegantním řešením.

Výhody ostrůvku

1.ostrůvek je prodloužení pracovní desky a zvyšuje tedy plochu určenou k úpravě potravin
2.vedle pracovní plochy se dá ostrůvek vnímat také jako navýšení úložného prostoru pro nádobí, hrnce atp.
3.ostrůvek může být velmi zajímavým přechodovým momentem mezi prostorem kuchyně a volně navazujícím obývacím pokojem.
4.vedle toho může fungovat jako vydělená plocha určená už jen finální úpravě pokrmů těsně před jejich servírováním. Na ostrůvku se tedy shromáždí veškeré propriety daného chodu, kuchař vše přehlédne jedním okem a pak už mohou pokrmy být servírovány.

Zdroj: www.living.cz; Jaroslav Zákolanský
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz